روابط جنسی سالم، فواید جسمی روشن

تصور بیشتر افراد از یك رابطه زناشویی سالم، رسیدن به آن چند ثانیه ارگاسم و لذت و حس رهایی ناشی از آن است....

دانشمندان دلایل زیادی را مطرح كرده‌اند كه نشان می‌دهد رابطه زناشویی فقط یك كار روتین لذ‌ت‌بخش نیست، بلكه در طول این رابطه هورمون‌هایی در بدن زن و مرد آزاد می‌شوند كه می‌توانند در بالا بردن سطح سلامت عمومی‌شان بسیار مفید باشند. اگر شما هم جزو كسانی هستید كه رابطه زناشویی را بهترین و مهم‌ترین بخش از زندگی‌شان می‌دانند بد نیست كه نگاهی هم به فواید و زوایای پنهان رابطه زناشویی‌تان داشته باشید.

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ | 4:34 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
شناخت بیماریهای مقاربتی در زنان

متاسفانه این روزها شیوع بیماری‌ها و عفونت‌هایی که از طریق ارتباطات جنسی منتقل می‌شوند، بسیار گسترده‌تر شده و بسیاری از افراد در معرض خطرات ناشی از این بیماری‌ها قرار دارند.


دکتر سعید جمشیدی، فوق تخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این باره توضیح میدهند :
 آقای دکتر! بیماری‌های مقاربتی چه تعریفی دارند؟

بیماری‌های مقاربتی ناشی از عفونت‌های آمیزشی هستند که واگیر دارند و به‌طور عمده از طریق آمیزش جنسی با فرد آلوده انتقال می‌یابند. البته این عفونت‌ها در بیشتر کشورها شایع بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنا نیست اما آمار نگران‌کننده‌ای نداریم.
باید گفت نقص در تشخیص و درمان اکثر این بیماری‌ها در مراحل اولیه ممکن است عوارض و مشکلات شدیدی از جمله نازایی، بارداری خارج از رحم، عفونت رحم و لوله‌های رحمی، سرطان‌های دستگاه تناسلی زنان، ناهنجاری‌های مادرزادی نوزادان، مرگ و میر داخل رحمی و یا دوره نوزادی و دردهای مزمن شکمی را ایجاد کند اما اکثر آنها اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شوند، قابل درمان هستند.

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ | 4:32 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
تقویت عضلات کف لگن - تمرینات کیگل (کگل)

عضلات کف لگن (pelvic floor muscles) تشکـیل یافته است از عضلات (levator ani) و (coccygeus) این دو عضله به عضله (pubococcygeus) و یا به اختصار (pc) نیز نامیده میگردد که از استخوان شرمگاهی (pubic bone) آغاز و تا استخوان دنبالچه (coccyx) ستون فقرات امتداد یافته است.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ | 4:8 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
سلامتی مردان

ما مردان اگر به خود، خانواده و آشنایانمان می‌اندیشیم باید این نکات را بخوانیم و مهمتر از آن اجرا کنیم.

بیماری در سکوت شکل می‌گیرد و به تدریج و شاید هم ناگهان خود را به رخ می‌کشد. اما هر غیاب سلامتی در همان نطفه گرفتن با زمزمه هایی بر آنست ما را از خود مطلع کند ولی در غوغای زندگی سعی بر آن داریم این زمزمه را نشنویم و یا نادیده بگیریم. اگر به این نشنیدن ادامه دهیم ناگهان خود را با سنگینی آن رو در رو خواهیم یافت. جسم در طول زندگی صبور و آرام کار خود را می کند و ما ترجیح می‌دهیم آنرا فراموش کنیم، در حالی که بزرگترین سرمایه ما در ادامه حیات همین جسم صامت است. تنها باید به یاد بیاوریم جسم ما با عادت هایش شناخته می‌شود و اگر روی این عادت ها تمرکز کنیم اولین نشانه بیماری خود را خیلی زود به رخ خواهد کشید. در طول تحصیل همه ما از گرفتن نمره بیست لذت می‌بریم. اما برای گرفتن آن تلاش بزرگی را باید شکل می‌دادیم ولی برای گرفتن نمره بیست در سلامت تنها کمی دقت لازم زندگی است. اگر به بیست توصیه ذیل که حاصل سالها تجربه است توجه کنیم و هر توصیه را یک نمره بگیریم خیلی ساده با کیفیت زندگی خواهیم کرد.

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ | 4:4 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
  رابطه انزال زودرس و اعتماد به نفس مراجعي داشتم كه ضمن تشكر از مطالبي كه در سلامت مطرح مي‌كنيم از اين موضوع گله داشت كه مسايل غيرواضح بيان مي‌شود!

این آقا می گفت حدود یك سال پیش ازدواج كرده و از ارتباط جنسی اش احساس رضایت ندارد و همین مساله باعث شده در مسایل روزمره زندگی هم دچار مشکل شوند....

خوشبختانه این مرد جوان به مشکل خود آگاه شده و به موقع در جست وجوی راه حل برآمد. جالب است بدانید انزال زودرس به انزال غیرقابل كنترلی گفته می شود كه به دفعات و برخلاف میل شخص و بدون كنترل؛ قبل از نزدیكی یا مدت زمان بسیار كمی پس از آن و با میزان تحریك كم و خلاف میل فرد انجام می گیرد. هر چند معیار زمانی دقیقی برای این اختلال وجود ندارد.

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ | 3:59 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
نازایی در مردان و زنان

تعریف نازایی - عدم توانایی در باردارشدن بعد از یک سال تلاش برای بارداری است یا در مورد خانم بالای ۳۵ سال بعد از ۶ ماه تلاش برای باردار شدن . خانمی که می تواند باردار شود اما نتواند بارداری را حفظ کند نیز می تواند نازا باشد. حدود ۱۰ درصد از زوجین در سنین ۴۴ - ۱۵ سال برای باردار شدن یا حفظ بارداری مشکل درند. حدود یک سوم موارد نازایی به علت مشکلات خانم است و یک سوم دیگر علل نازایی مربوط به مردان است.بقیه موارد یا مخلوطی از مشکلات زن و مرد است یا علل ناشناخته دارد.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ | 3:52 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
  سرعت انزال (زود انزالی) و راههای درمان (بخش چهارم)
انزال زود رس به چه معناست ؟

از نظر علم روانشناسي : انزالي كه بر خلاف ميل شخص و بدون كنترل او انجام ميگرد را انزال زود رس گويند كه بر طبق آن فرد از زمان انزال و كيفيت رابطه ناراضي است و اين نارضايتي ميتواند يك طرفه يا دو طرفه باشد ، به طوريكه حتي اگر شريك جنسي فرد از زمان انزال ناراضي باشد ، انزال را زود رس گويند . ( مثلا اگر مرد در ۸ دقيقه ارضاء ميشود و زن در ۱۰ دقيقه ، انزال را زود رس گويند اما اگر مرد در ۲۰ دقيقه ارضاء شود و زن در ۱۰ دقيقه ، مورد را مربوط به انزال زود رس نميدانند )

از نظر علم پزشكي : انزال كمتر از دو دقيقه كه بدون كنترل شخص انجام گيرد را انزال زود رس گويند .

روش هاي درمان انزال زود رس :

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ | 1:59 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

انزال زود رس و نحوه درمان 3

ارگاسم خانم ها و آقايان با هم متفاوت است از اين نظر که آقايان از يک طريق به ارگاسم يا اوج لذت جنسی ميرسند و خانمها از دو راه. خانها يکی از طريق دخول ارضا ميشوند اصطلاحا واژينال و ديگری بر اثر تحريک کليتوريس که کليتورال خوانده ميشود.

شنونده های زيادی در اين مورد سئوال داشتند و راهنمايی خواسته اند، مثلا پرسيدند که اگر تنها با تحريک کليتوريس به ارگاسم برسند طبيعی است يا نه؟ يا شنوندگان ديگری گفته اند که از طريق دخول هيچ حسی ندارند و نميتوانند به ارگاسم برسند.

برای اينکه خيالتان راحت بشود اول بگويم که نه تنها غير عادی نيستيد خيلی هم طبيعی هستيد. قريب به ۸۰% و بيشتر از خانمهايی که مورد تحقيقات مختلف واقع شده اند اعلام کرده اند که تنها از طريق دوم يعنی تحريک کليتورال به ارگاسم ميرسند. دانستن اين نکته مهم است چون ميتواند مژده ای باشد برای خانهايی مثل شما که هرگز احساس ارگاسم را از طريق دخول تجربه نکرده اند و همچنين خبر خوبی برای آقايانی که چون نميتوانند خانمشان را به ارگاسم برسانند تصور ميکنند که به اختلال انزال زودرس دچار هستند و يا احساس عدم کفايت ميکنند.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ | 1:57 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
روش start & stop (استفاده از متد ماستر و جانسون)سرعت انزال (زود انزالی) و راههای درمان (بخش دوم)
روش start & stop در نزدیکی

يكي از روشهاي موثر براي رهايي از انزال زود رس روش start & stop نام دارد. در اين روش شما به فعاليت جنسي پرداخته و بعد از آنكه تحريك شما به حداكثر رسيد و درست پيش از آنكه ارگاسم شويد، دست از فعاليت برداشته و براي مدت كوتاهي هيچ تحريكي انجام نمي دهيد. هر چند در ابتدا ممكن است مشكل به نظر برسد ولي به مرور زمان شما از لذت جنسي زيادي بهره مند خواهيد شد. يكي از بهترين راههاي انجام اين روش آنست كه در ابتدا از روش 4 به 1 شروع و بعد به تدريج آنرا افزايش داده و به 9 به 1 برسانيد. يعني در آميزش هاي اول چهار بار آلت خود را وارد واژن نموده و بعد مكث كنيد و دوباره چهار بار وارد نموده و مجددا چند ثانيه صبركنيد و همين طور ادامه دهيد تا نهايتا به انزال برسيد. بسته به وضعيت بدني خود ميتوانيد در طول چند هفته يا چند ماه تعداد دفعات تحريك را بتدريج افزايش داده و در نهايت به بهترين حالت آن يعني نه بار ورود آلت تناسلي و يكبار توقف(9 به 1) برسانيد

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ | 1:54 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
سرعت انزال (زود انزالی) و راههای درمان (بخش اول)

انزال زود رس چیست؟

انـزال زود رس بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک  کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد. ایـن مسئـلـه مـی تـواند بـاعث نارضایتی جـنسـی در هـر دو طــرف شـده و اضـطـراب نـاشـی از ایـن مشـکـل را بیشـتـر کنـد. انـزال زود رس یکی از متداول ترین نـارسایی های جنسی در مردان می باشد و ممکن است برای هر مردی در بعضی مراحل زندگی رخ دهد.

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه چهاردهم مرداد ۱۳۹۰ | 1:52 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
تاريخ : یکشنبه نهم مرداد ۱۳۹۰ | 22:57 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
هر خانمی یائسگی و علائم همراه آن را به شکل متفاوتی تجربه می کند همچنین سن شروع یائسگی در افراد مختلف متفاوت است .
بعضی خانمها در دهه ۳۰ یا ۴۰ و بعضی در دهه ۶۰ به سن یائسگی می رسند سن متوسط برای شروع یائسگی معمولاً ۵۱ سالگی می باشد .

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه نهم مرداد ۱۳۹۰ | 22:56 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

تست سرطان دهانه رحم یا پاپ اسمیر چیست ؟

1

چرا هر خانمی در سنین باروری باید مرتباً تست سرطان یا پاپ اسمیر انجام دهد ؟

سرطان دهانه رحم حدود ۵۰ سال پیش اولین علت مرگ و میر ناشی از سرطان در کشورهای پیشرفته بوده است ، اما میزان مرگ ومیر ناشی از آن اکنون به دو سوم تقلیل پیدا کرده است و در حال حاضر هشتمین علت مرگ و میر ناشی از سرطان است . ( شایع ترین سرطان ها در زنان به ترتیب عبارتند از : ریه ، پستان ، روده بزرگ ،‌لوزالمعده ، تخمدان ،‌غده لنفاوی و خون )‌

علت چنین کاهشی در مرگ و میر ، تشخیص زودرس و بموقع بیماری است که بسیاری از این رامدیون آزمایش سلول شناسی به روش پاپانیکولا یعنی پاپ اسمیر می باشیم .

* علت سرطان دهانه رحم چیست ؟

این سرطان یکی از سرطانهایی است که علت آن نسبتاً شناخته شده است وویروس پاپیلومای انسانی ( HPV )‌ از علل اساسی آن است . این ویروس امروزه به عنوان یک عامل قطعی سرطان شناخته شده است . این ویروس انواع کم خطر و پرخطر دارد . نوع کم خطر آن اغلب باعث زگیل تناسلی می شود و نوع پرخطر بیشتر تبدیل به سرطان می گردد . البته وجود این ویروس شرط لازم است اما کافی نیست . هر خانمی در طول زندگی خود ۷۹٪ احتمال ابتلا به این ویروس را دارد و حدود ۹۰٪ این عفونت ها خود به خود بهبود می یابند .

سرطان دهانه رحم در طبقات پائین اجتماعی - اقتصادی بیشتر دیده می شود . همچنین پائین بودن سن اولین آمیزش جنسی ، تعدد شریک جنسی و همچنین تعداد شریک جنسی در همسر فرد نیز عوامل مؤثری هستند ( این سرطان بدون مقاربت جنسی دیده نمی شود ) . سایر علل مؤثر عبارتند از : سیگار کشیدن ، تعدد بارداری ، سابقه فامیلی ، عفونت ها و عدم ختنه شدن شریک جنسی .

* تشخیص سرطان دهانه رحم چگونه صورت می گیرد ؟

امروزه خانم ها با مراجعه به پزشکان متخصص زنان یا ماماها می توانند به راحتی آزمایش پاپ اسمیر بدهند . وسایل مختلفی برای نمونه برداری وجود دارد . این نمونه برداری خیلی راحت و بدون درد و بدون بیهوشی در مطب صورت می گیرد و نمونه سلولهای دهانه رحم با وسیله چوبی یا پلاستیکی  روی لام شیشه ای کشیده شده و ثابت میگردد . سپس برای رنگ آمیزی و بررسی میکروسکوپی به آزمایشگاه ارسال می گردد و متخصص پاتولوژی یا سلول شناس آن را بررسی می کند .

در این بررسی ها تغییرات قبل از بدخیمی ، علائم عفونت با ویروس پاپیلوما و تغییرات بدخیمی واضح و پیش رفته دهانه رحم دیده می شود . علاوه بر آن عفونت های دهانه رحم و واژن ( مهبل ) مثل کاندیدا ، تریکومونا ، کوکوباسیل و ... نیز خود را نشان می دهند . گاهی نیز علائم بدخیمی در سایر قسمت های تناسلی زنان مثل رحم ،  واژن و لوله ها هم مشخص می شود اما این آزمایش روش مناسبی برای غربالگری این بدخیمی ها نیست و فقط به طور اتفاقی این بیماریها را ممکن است نمایان کند . علاوه بر این با این آزمایش می توان وضعیت هورمونی بدن را هم در شرایط خاصی بررسی کرد . برای بررسی ابتدا باید نمونه مناسب باشد . تعداد کافی ( ۸تا ۱۲ هزار سلول ) ازاین ناحیه باید در اسلاید دیده شود . خون ، مواد زاید و سلولهای التهابی نباید روی لام را گرفته باشند ، لام باید سالم و نشکسته باشد .

* قبل از نمونه گیری چه مسائلی باید رعایت شود ؟

۱ - بهتر است نمونه گیری در زمان قاعدگی یا زمانی که ترشحات خیلی زیاد هستند و عفونت خیلی واضحی وجود دارد صورت نگیرد .

۲ - قبل از نمونه گیری نباید به مدت ۴۸ ساعت نزدیکی صورت گرفته باشد .

۳ - از پمادهای داخل واژن یک هفته قبل از نمونه گیری استفاده نشده باشد .

انجام این آزمایش برای کلیه خانم هایی که فعالیت جنسی دارند یا داشته اند در تمامی سنین الزامی است و باید در ابتدای شروع فعالیت جنسی در سه سال اول ،  هر سال یکبار و بعد در صورتی که آزمایش طبیعی باشد هر ۳ سال یکبار انجام شود .

البته گاهی اوقات با توجه به تغییرات خاص یا عفونت ها ، پزشک متخصص زنان تشخیص می دهد که این فواصل کمتر شود و پس از درمان نیز با یک آزمایش دیگر نتایج درمان بررسی شود


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ | 16:27 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

زودرس

۱-تولد زودرس یعنی چه؟

نوزادی که قبل از هفته ۳۷ بارداری بدنیا بیاید نارس نامیده می شود.

۲- میزان تولد زودرس چقدر است؟

در امریکا از هر ۱۰ تولد یک نوزاد نارس بدنیا می اید.این آمار از سال ۱۹۸۱ تا کنون ٪۳۱ افزایش یافته است بطوری که امروزه در امریکا در هر دقیقه یک نوزاد نارس بدنیا

می آید.

۳-عوارض تولد زودرس چیست؟

نوزادانی که قبل از هفته ۳۷ بارداری بدنیا می ایند ممکنست هنوز بطور کامل رشد نکرده باشند وطبق آمار ۷۵٪ از تمام نوزادان نارس در امریکا متاسفانه فوت می کنند و ۵۰٪ انها دچار مشکلات عصبی می شوند که شامل اختلال در شنوایی .بینایی و عقب افتادگی ذهنی .اختلال در یاد گیری و یا فلج مغزی می باشد. 

۴-آیا شما در معرض خطر زایمان زودرس هستید؟

۱- سابقه زایمان زودرس قبلی

۲- حاملگی دو قلو یا سه قلو

۳- وجود ناهنجاری سرویکس

زنانی که به موارد فوق پاسخ بله بدهند در بالاترین خطر زایمان زودرس قرار دارند اما نیمی از زایمانهای زودرس در زنان بدون ریسک شناخته شده اتفاق می افتد.

لذا بسیار مهم است که علایم هشدار دهنده زایمان زودرس را بشناسید:

۱- انقباضات رحمی هر ۱۰ دقیقه یا بیشتر

۲- تغییر در ترشحات واژن

۳- احساس فشار در لگن

۴- کمر درد خفیف

۵- دل درد شبیه به دوره قاعدگی

۶- شکم درد با یا بدون اسهال

۵- آیا ازمایشی جهت تشخیص میزان ریسک زایمان زودرس وجود دارد؟

بله.آزمایش" فیتال فیبرونکتین " یک آزمایش بی خطر.قابل اعتماد و غیر تهاجمی ( شبیه به آزمایش پاپ ایمیر است) با این تست ساده پزشک شما می تواند به شما بگوید که بدنتان در حال آماده شدن برای انجام زایمان می باشد یا خیر

حتی قبل از اینکه شما علایم فیزیکی را احساس کنید .

در بعضی موارد تشخیص دیر هنگام زایمان زودرس موجب می شود که اقدامات دارویی برای پیشگیری از آن بدون اثر بوده و زایمان زودرس بوقوع بپیوندد.

۶- فیتال فیبرونکتین چیست؟

فیبرونکتین جنینی یک پروتین جسب مانند است که جفت بچه را به رحم متصل می کند. این ماده در ترشحات واژن در ابتدای حاملگی که الصال جنین به رحم در حال تشکیل است و نیز در انتهای حاملگی که بدن در حال آماده شدن برای زایمان می باشد قابل تشخیص است . اما از هفته 22 تا 35 حاملگی این چسب بایستی در رحم باقی بماند تا جنین را در داخل رحم نگه دارد اگر این پروتین در ترشحات واژن در طی این دوران 22-35 هفتگی فابل تشخیص باشد به این معنی است که این پروتین در حال نشت کردن می باشد که بیانگر آمادگی بدن برای زایمان زودرس است.

۷-تفسیر نتیجه آزمایش :

نتیجه منفی: نتیجه آزمایش اکثر خانمهای حامله منفی خواهد بود و این بدین معنی است که در 5/99% از موارد تا 2 هفته دیگر خطر زایمان زودرس وجود ندارد.

لذا از بستری شدن بیمورد یا هر نوع درمان اضافه تر پرهیز می شود.و در صورت نیاز این آزمایش زا می توان هر 2 هفته یکبار تکرار نمود.

نتیجه مثبت:

مثبت بودن این آزمایش دلیل بر وجود فیبرونکتین جنینی در واژن خانم حامله خواهد بود که نشان می دهد شانس بیشتری جهت تولد زودرس وجود دارد و علامتی است برای اینکه به استراحت بیشتری نیاز دارید.البته این نکته لازم بذکر است که مقبت بودن آن نیز الزاما به معنای زایمان زودرس نیست و فقط احتمال بالای وقوع اترا می توان پیش بینی نمود.

این آزمایش مورد تایید سازمان غذا و دارو در امریکا بوده و هم اکنون در ایران نیز قابل انجام است و انجام آن نیز بسهولت امکان پذیر بوده و عوارض خاصی ندارد.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ | 16:25 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

تخمدان های یک زن به طور معمول در ماه یک یا دو تخمک را رها می سازند ولی تا کنون فقط از مراحل تخمگذاری در حیوانات عکسبرداری شده بود.

دکتر Jacques Donnez پزشک متخصص زنان بطور اتفاقی در هنگام عمل هیسترکتومی (خارج کردن رحم) از مراحل آزاد شدن یک تخمک از تخمدان عکسبرداری کرد. این برای اولین بار است که از این اتفاق در بدن انسان عکسبرداری می شود.:: او می گوید قبلا چنین پنداشته می شد که این فرایند بصورت انفجاری صورت می گیرد ولی تخمک گذاری که او شاهدش بوده حدود 15 دقیقه طول کشیده است.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ | 16:24 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

روشها :
بیش از 150 سال است که زایمان بدون درد یا کم درد در دنیا شروع شده است و بیش از 150 روش در این زمینه شناخته شده است.که آنها را به دو دسته کلی دارویی و غیردارویی تقسیم می‌کنیم. 

روشهای غیردارویی عبارتند از :
- سایکوپروفیلاکسی (لاماز - رفیکسولوژی
- تمرکز - شیاتسو
- موزیک - آروماتراپی
- هومئوپاتی - گیاه درمانی
- طب فشاری - طب سوزنی
- لمس درمانی - تحریک الکتریکی پوست
- استئوپاتی - هیپنوز
- ورزش -گرما، سرما - آب درمانی - زایمان در آب - تغییر مکرر پوزشین زائو
- بیوفیدبک - دعا - انرژی درمانی - آموزشی - حمایت روحی
- حمایت اجتماعی - حضور شوهر - ....

روشهای دارویی عبارتند از :
- استنشاق هوشبرها -استنشاق انتونکس - داروهای عضلانی - داروهای وریدی
- تزریق پوستی آب مقطر - اپیدورال آنالژزی - ساب آراکنوئید آنالژزی
- تزریق داخل کانال زایمان (پاراسرویکال و پودندال)

روش انتخابی ما
1-
آموزش زن باردار
2- استفاده از حضور همراه بر بالین وی
3- بکارگیری انتونکس
4- تجویز پتدین
5- در صورت نیاز،تزریق فنتانیل در ساب آراکنویید(بیدردی از کمر)
هر گاه که رضایتمندی بدست آید
در همان مرحله توقف میشویم.(بیدردی گام به گام بر حسب نیاز)


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ | 16:23 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
قانون رو علیه وید

  همانطور که اطلاع دارید بالاترین میزان مرگ و میر مادران در دنیا بدنبال سقط عفونی بوده است و لذا برای جلوگیری از این خطر بسیار بزرگ سقط جنین در بسیاری از کشورهای غیر اسلامی آزاد اعلام شده تا به طریق بهداشتی و در بیمارستانها تحت نظر پزشک قابل انجام باشد. در کشورهای اسلامی مثلآ در مصر مفتی اعظم مسلمانان سقط را تا 120 روز از ابتدای حاملگی که به نظر ایشان هنوز روح در بدن جنین وارد نشده است آزاد اعلام کرده اند و لی طبق فتاوی علما شیعه در کشور ما سقط جنین حرام و فقط در شرایطی که شورای پزشکی تشخیص دهد و در صورت ادامه بارداری خطر مرگ برای مادر و یا خطر مرگ حتمی برای نوزاد وجود دارد آنهم تا 16 هفته حاملگی با اجازه مراجع ذیربط قابل انجام می باشد .
لذا خوانندگان محترم حتما باید توجه داشته باشند که بهترین کار پیشگیری قبل از علاج واقعه بوده و حتما در مورد روشهای پیشگیری از بارداری با پزشک یا ماما و نه صرفآ با افراد فامیل و دوست و آشنا مشاوره نمایند تا در حد امکان از بارداری ناخواسته و بالطبع عوارض آن جلوگیری بعمل آید. 

روش های ختم بارداری

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ | 16:23 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
 روش هائی را  که خانواده ها با این روشهای خانگی به احتمال 80 درصد به فرزند دلخواه خود خواهند  رسید. در این باره.. رزیم غذائی.. شست شوی وازن و زمان تخمک گذاری را مورد توجه قرار میدهد.

برای اینکار  مهمترین عامل  زمان تخمک گذاری میباشد:  زن برای اینکه بتواند.. زمان تخمک گذاری خود را بطور دقیق  تعیین کند.. باید هر روز دمای بدن خود را انداه گیری و یادداشت کند.

آن  روز روز تخمک گذاری است. در صورتی که لقاح  تا 48 ساعت قبل از تخمک گذاری انجام شود.. 80 درصد احتمال  دارد که فرزند دختر شود  و در صورتی که  این اتفاق  درست همزمان با تخمک گذاری انجام گیرد.. 80 درصد احتمال پسر دار شدن وجود دارد.

 دختر دار شدن..مستلزم استفاده از غداهای حاوی کلسیم و منیزیوم است.. و پسردار شدن.. هم منوط  به خوردن موادی است که میزان سدیم و پتاسیم بیشتری دارد.

در روش طبیعی انتخاب جنسیت ... اگر در دو تا سه ماه پیش از تصمیم به بارداری..(  بخصوص ماه آخر).. ازشیر.. فرآورده های لبنی.. ماهی.. کلم..کدو.. خاویار.. بادام.. جوانه گندم.. فلفل سبز.. و کا کائو استفاده شود.. احتمال دختر دار شدن زیاد میشود 
 و اگر  از غذاهای شور..موز..خرما .

. هویج.. سیب زمینی.

 


جگر.. گوشت.. و تخم مرغ استفاده گیرد.. احتمال پسر دار شدن بالا میرود.


 روش دیگر اینست : بطوری که اگر قبل از لقاح درون واژن.. با محلولی از سرکه سفید..رقیق شده شست شو داده شود.. فرزند احتمالی دختر است.. و اگر اینکار با محلول رقیق شده جوش  شیرین همراه باشد احتمال تشکیل جنین پسرزیاد میشود.. زیرا که باعث تغییر ph  محیط می شود.

  همچنین... تحقیقات نشان میدهد.. که رزیم غذائی چرب همراه با مواد قندی کمتر نیز احتمال پسر دار شدن را زیاد میکند.

گفتنی است.. که نزاد سیاه ..بچه دار شدن در سن بالای 30 سالگی.. تفاوت سنی زیاد بین زن و مرد آب و هوای گرم.. استرس..

 آلوده کننده های محیطی و مصرف سیگار احتمال دختر دار شدن را زیاد میکند

 

روش مصنوعی( آزمایشگاهی)  تعیین جنسیت فرزند

 

 در حال حاضر 65 مرکز در دنیا روی انتخاب جمس جنین کار میکنند .. با اینحال متخصصین علم زنتیک..روشهای آزمایشگاهی

مانند PGD   را  فقط برای زوجهائی که دارای مشکلات زنتیکی هستند پیشنهاد میکنند  و لیکن از سوئی در چین که کشوری  تک فرزندی  است  دیده میشود که احتمال دارد در سالهای آتی تعداد پسران بیشتر از دختران باشد.. و این تعادل  جمعیت را به هم خواهد زد..از این رو این از آن دسته سوالاتی است که بشر تا چه حد  میتواند  با دستکاری در روند تولید مثل در نظام طبیعت  دخالت کند؟

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ | 16:20 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

با این آزمایش می‌توان بیماریهایی همچون هموفیلی و یا اختلال کار ماهیچه‌ها را نیز در جنین تشخیص داد.


محققان اسپانیایی اعلام کردند با انجام آزمایش خون در هشتمین هفته بارداری می‌توان جنسیت جنین را تعیین کرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه لاوانگواردیا امروز سه شنبه با اعلام این مطلب افزود: کارشناسان آزمایشگاه لورگن شهر گرانادا اسپانیا با همکاری بیمارستان بیرخن دلاس نیبس گرانادا و یک بنیاد تحقیقاتی بیو بهداشتی موفق شده‌اند با آزمایش خون مادر در هفته هشتم بارداری جنسیت جنین وی را که ‪ ۹۸‬درصد قابل اعتماد است، مشخص کنند.

خاطر نشان می‌شود که جنسیت جنین تاکنون در هفته بیستم دوران بارداری با انجام سونوگرافی مشخص می‌شد که درصد صحت آن کمتر از این آزمایش است.

بنابرگزارش ایرنا، خاویر بالبرده مدیر کل آزمایشگاه لورگن در این‌باره طی مصاحبه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد این آزمایش که با گرفتن سه میلی لیتر خون مادر انجام می‌گیرد، هیچگونه عوارض جانبی برای مادر و جنین او همچون آزمایشهای دیگر ندارد.

وی همچنین تصریح کرد که با این آزمایش می‌توان بیماریهایی همچون هموفیلی و یا اختلال کار ماهیچه‌ها را نیز در جنین تشخیص داد.

بالبرده افزود: این آزمایشگاه هم اکنون در حال همکاری با بیمارستان بیرخن د لاس نیبس برای تشخیص زودهنگام بیماریهای دیگر در جنین است.

این آزمایش بر روی دی .ان .ای جنین که در خون مادر وجود دارد، انجام می گیرد و راه را بر روی دیگر آزمایشات ژنتیکی و تشخیص بیماریهای دیگر باز می کند.

بنابراین گزارش، پاسخ این آزمایش پس از ‪ ۴۸‬ساعت اعلام می‌شود و هزینه آن حدود ‪ ۱۲۰‬یورو و کمتر از دیگر آزمایشات ژنتیکی است.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ | 16:17 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

فاصله اولين نقطه ورود آلت تاپرده بكارت چقدر است؟


سلام ،
برای فهم بهتر لطفا به تصویر زیر توجه کنید (نمای شماتیک از دستگاه تناسلی زنانه):


در هنگام نزدیکی، آلت مردانه وارد واژن می شود (ناحیه صورتی). بالطبع برای رسیدن به ناحیه صورتی ابتدا می بایست از خطوط قرمز (پرده بکارت) رد شد و با توجه به اینکه قطر آلت مرد در هنگام نعوظ بیش از قطر ورودی واژن در هنگام وجود پرده بکارت هست، به دنبال ورود آلت به واژن این لایه نازک دچار پارگی می شود. پس برای «ورود» آلت، اولین نقطه عبور از پرده بکارت می باشد.

---------------------

آيا ممكن است با ورود آلت باز هم به پرده آسيبي نرسد؟و يا اگر پاره شد در د بسيار خفيف داشته باشد و هيچ خونريزي نداشته باشد؟

بله ، همانطور که در بالا هم دیده می شود، برخی از انواع پرده بکارت حالت حلقوی و ارتجاعی داشته و در هنگام ورود آلت مرد یا دچار پارگی نمی شوند و یا درحدی نیست که فرد متوجه آن شود . که البته تشخیص نوع پرده نیازمند تجربه بوده و معمولا متخصصین زنان در این زمینه تبحر دارند.

-----------------------


اقای دکتر من 20 سالمه و قبلا استمنا داشتم ولی مدتیه به خاطر ترس از پارگی پرده بکارتم از استمنا دست کشیدم ولی قبلا که خود ارضایی داشتم چون اطلاع زیادی در مورد پرده ی بکارت نداشتم و استمنایم با انگشت نبوده احتمال می دهم به پرده ی بکارتم اسیبی رسیده باشه البته هیچ خونریزی ودردی وجود نداشته خواهش می کنم کمکم کنید
چه طور می تونم از پارگی یا سالم بودن پرده ی بکارتم اطمینان حاصل کنم؟من جرئت مراجعه به متخصص زنان برای معاینه رو ندارم البته به خاطر نگرانی از سالم بودن پرده ی بکارتم و با وجود نیاز شدیدی که به رابطه جنسی احساس می کنم تمام موقعیتهایی رو که برای اشنایی و ازدواج پیش می یاد رد می کنم

سلام،
راهی نیست که «خودتان» این مساله را متوجه شوید و معاینه می بایست توسط فرد ماهر و متخصص انجام شود.
نقل قول: انتخاب باز
و اگه پرده ی بکارتم اسیب دیده باشه چی کار کنم؟خانوادم شدیدا تاکید به ازدواجم دارن من باید چی کار کنم؟اونا ادمی نیستن که اگه پرده ی بکارتم اسیبی دیده باشه قبولم کنن
خواهش می کنم جوابمو کامل بدین

متاسفانه پارگی پرده بکارت خودبخود ترمیم نخواهد شد. افرادی هستند که عمل ترمیم پرده بکارت را انجام می دهند ولی این کار غیر قانونی بوده و عواقب خاص خود را دارد.

-----------------------


برای پارگی پرده ی بکارتم حتما باید خونریزی و درد اتفاق بیفته؟یعنی چون خونریزی اتفاق نیفتاده می تونم به سالم بودنش امیدوار باشم؟

حتما خونریزی به آن صورتی که انتظار می رود همیشه وجود ندارد و بسته به نوع پرده و خونرسانی ناحیه دارد و ممکن است تنها به صورت چند لکه کوچک باشد. شاید هم پارگی کامل به وجود نیامده باشد و تنها آثاری از ورود جسم خارجی در لبه های پرده دیده شود که تمام اینها باید توسط فرد متخصص و در وضعیت معاینه مناسب دیده شود. همیشه امید هست.

2)اگر پرده ی بکارت اسیب دیده باشد مرد هنگام نزدیکی غیر از خونریزی از روش دیگری می تونه متوجه بشه؟

خونریزی همانطور که در بالا هم گفته شد ، ملاک مناسبی برای وجد یا عدم وجود پرده بکارت نیست. اما چون قطر ورودی پرده بکارت از قطر آلت کمتر است معمولا مرد به دنبال اولین نزدیکی با مانعی در سر راه ورود آلت به داخل واژن مواجه خواهد شد. که این هم به نوع پرده و جثه زن نیز مربوط می شود.

نقل قول: انتخاب
3)فاصله ی پرده ی بکارت تا بیرون الت چقدره؟تو مطالب قبلی فاصله از وازن و رحم رو گفته بودین ولی به این مورد اشاره ای نشده بود

پرده بکارت اولین قسمتی است که در زیر لب بزرگ و کوچک قرار دارد، پس اگر از خارج به داخل در نظر بگیریم به این ترتیب خواهد شد: لب بزرگ- لب کوچک - پرده بکارت - واژن و رحم. که در صورتی که لب بزرگ و کوچک کنار زنده شوند اولین چیز بعد از آنها پرده بکارت یا دهانه ورودی واژن خواهد بود.

4)و حداقل قطر لازم برای پارگیه پرده ی بکارت چقدره؟

چیز ثابت و استانداردی وجود ندارد و به چثه و خصوصیات بدنی مربوط می شود ولی معمولا قطر آلت در حالت نعوظ از سوراخی که در پرده بکارت وجود دارد بیشتر خواهد بود

----------------------------

ایا باز کردن زیاد پاها و یا ارگاسم به هایمن اسیب میزند؟

خیر، با توجه به موقعیت آناتومیک پرده با باز کردن پاها در شرایط عادی هیچگونه آسیبی به پرده بکارت نمی رسد اما در برخی ورزشها مثل ژیمناستیک (که حرکات پا بیش از حد معمول و مکرر است) یا اسب سواری (که ضربات مکرر به ناحیه تناسلی در حالتی که پاها بازتر حد معمول هستند، وارد می شود) ممکن است به پرده آسیب برسد. .

ایا با زور زدن (مثل زمان دفع)میتوان سوراخ پرده بکارت را دید؟

خیر، می بایست معاینه در وضعیت مخصوص و توسط معاینه کننده متبحر انجام شود.

-------------------
جناب دکتر من سال گذشته جهت معاینه بکارت به دکتر مراجعه نمودم، دکتر پس از معاینه تشخیص دادند که از نوع کنگره ای می باشد. خواهشمند است در خصوص نوع و سختی این نوع بکارت توضیحی بفرمائید.

نوع پرده با توجه به شکل ظاهری آن تقسیم بندی می شود و نشاندهنده سختی و ضخامت پرده نیست. ضخامت پرده هم در افراد مختلف تفاوت می باشد ولی در هر صورت اگر جسمی دارای قطری بیش از قطر سوراخ موجود در پرده ، وارد واژن شود (بجز موارد خاص) باعث آسیب به پرده خواهد شد.

و سؤال دیگر اینکه من حدود به 1 سال هست که نامزد هستم و هنگام ارضا شدن گاهی دردی را در ناحیه آلت احساس می کنم و همین باعث می شود که کناره گیری کنم، چاره کار چیست و آیا باید به دکتر مراجعه کنم؟؟

علل مختلفی باعث آمیزش دردناک می شود که اینجا به طور کامل بحث شده است.


و سؤال آخر آیا در روز آخر پریود امکان حاملگی وجود دارد؟؟؟ با تشکر از راهنماییهای شما.

خیر، حاملگی با احتمال بالا در حوالی روزهای تخمک گذاری (میان دوره قاعدگی) رخ می دهد.

-------------------------------

 دختری هستم20 ساله و مجرد بی نظمی در زمان پریود (گاهی 28 وگاهی تا40روز) وجود ترشحات شفاف و رقیق و بی بو وخروج خون همراه ادرار در زمان پریود نشانه چیست آیا پرده بکارتم سالم است و چکار باید بکنم؟ با تشکر

ترشحاتی که ذکر کردید، معمولا در همه زنان وجود دارد و ترشحات طبیعی دستگاه تناسلی است. (مقدار این ترشحات در افراد مختلف متفاوت می باشد) خروج خون همراه ادرار در زمان خونریزیهای ماهیانه معمولا به دلیل خونریزی در دستگاه ادراری نیست و بیشتر ناشی از همان خونریزیهای ماهیانه می باشد. اگر پس از قطع خونریزیها باز هم خون مشاهده کردید به پزشک مراجعه نمایید.
پرده بکارت خودبخود آسیب نمی بیند. اگر کاری که باعث آسیب به ناحیه تناسلی شده و یا نزدیکی و رابطه جنسی نداشته اید، پرده شما سالم خواهد بود.

---------------------

 به نظر شما پزشکان قانونی نسبت به پزشکان زنان ارجحیت دارند برای مراجعه و معاینه و گواهی و ... ؟؟؟

تنها مرجع قابل استناد در این مورد پزشکی قانونی است.

شما كه مي گوئيد با ورزش بكارت پاره مي شه آيا با ورزشهائي مثل ايروبيك شنا يا ورزشهاي ديگر احتمال پارگي براي همه وجود دارد يا نه ؟ لطفاً در اين باره بيشتر توضيح دهيد

قطعا و لزوما با انجام ورزش آسیب به پرده بکارت وارد نمی شود، بلکه ممکن است در ورزشهایی که پاها زیاد از هم باز می شوند (کاراته ، ژیمناستیک) و یا ناحیه نشیمنگاه در معرض آسیبهای جزئی و مکرر (اسب سواری) است، به پرده بکارت آسیب وارد شود ؛ البته تشخیص و افتراق آسیب به این صورت و ناشی از نزدیکی توسط مراجع قانونی امکانپذیر است.

---------------------------

ببخشید میخواستم بدونم بغیر از خودارضایی و نزدیکی چه عاملی می تونه باعث پارگی پرده بکارت بشه؟

وارد كردن هر چيزي به داخل واژن مي تواند باعث آسيب رساندن و يا پارگي كامل پرده بكارت گردد
همچنين در بعضي مواقع ضربات شديد نيز ميتوانند پديد آورنده اين ضايعه باشند

میخواستم بدونم تعداد نزدیکیها در تشخیص بکارت اولیه توسط پزشک اثر میگذاره.
یعنی اگه تعداد نزدیکیها زیاد بوده باشه میتونه طوری باعث تغییر شکل بکارت شده باشه که تشخیص نوع اولیه غیر ممکن شده باشه در
حالی که حدود 1 سال از آخرین نزدیکی گذشته باشه.

بله این احتمال وجود دارد.

بنده تازه عضو سایت شما شده ام وتقریبا 3 سالی است که پرده بکارتم را ازدست داده ام ولی الان تصمیم به ازدواج گرفته وبه دکتری هم مراجعه کرده وپس از معاینه دکتر از من خواست که قبل از شب عروسی به یک یا 2 روز برای ترمیم پرده بکارتم به ایشون مراجعه کنم

میخواستم بدونم که ایا بعد از عمل جراحی میتون با خیال راحت شب عروسی را بگذرانم
لطفا جواب منو بدهید در ضمن من ساکن ایران نیستم ودر اروپا به دکتر رفته ام

ترميم پرده بكارت براي گول زدن همسر اخلاقاً كار درستي نيست ولي در هر صورت وقتي ترميم كنيد مشكلتان حل ميشود البته بهتر اينه كه چند روز جلوتر اين كار را انجام دهيد
در ضمن پرده ترميم شده توسط پزشك قابل تشخيص است

----------------------------------

در صورت پاره شدن پرده چه تغیراتی در دوره پریودی بوجود میاد؟
سلام،
هیچ تغییری ایجاد نمی کند.

 دیگه اینکه فاصله ابتدای وازن تا پرده بکارت به چند سانت می رسه؟؟؟؟
هیچ فاصله ای وجود ندارد، ابتدای واژن پرده بکارت قرار دارد

 آيا پاره شدن پرده بكارت هميشه همراه با درد و خونريزي است؟
خیر
3) آيا آب و شنا كردن در استخر يا دريا ممكن است موجب پارگي پرده بكارت شود؟
خیر
4) آيا خودارضايي ممكن است منجر به پاره شدن پرده بكارت شود؟
بله
5) آيا فشار آب در دستشويي مي تواند به پرده بكارت آسيبي برساند يا منجر به پارگي آن شود؟
خیر


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ | 15:9 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

واحد مرکزی خبر: مصرف قرصهای ضد بارداری درکاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان نقش به سزایی دارد .

به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز؛ درحالی که انجمن سرطان امریکا میزان مرگ و میر ناشی از سرطان تخمدان را پنجمین علت مرگ ناشی از سرطان در بین زنان اعلام کرده است ،
دانشمندان مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه هاوایی به شیوه ای دست پیدا کرده اند که ممکن است میزان شیوع ابتلای زنان به این نوع از سرطان را کاهش دهد.

براساس این تحقیقات ،در روش جلوگیری از بارداری با مصرف قرص های ضد بارداری ،میزان خطر ابتلا ی زنان به سرطان تخمدان کاهش می یابد .دراین تحقیق مشخص شد که به ازای هر یکسال مصرف قرص های ضد بارداری خطر ابتلا به سرطان تخمدان پنج درصد کاهش می یابد.

برای انکه مصرف قرصهای ضد بارداری در کاهش میزان خطر ابتلا به سرطان تخمدان تاثیر گذارباشد باید فرد دستکم یکسال این قرصها را مصرف کند.

نکته جالب توجه اینکه بعد از توقف مصرف قرصهای ضد بارداری اثر محافظتی این قرص ها در برابر سرطان تخمدان بیست تا سی سال طول خواهد کشید.

اما هشداری که محققان می دهند این است که افراد بالای سی و پنج سال درصورتی که سیگاری هستند نباید قرصهای ضد بارداری مصرف کنند چون ترکیب اثرات قرص و سیگار منجر به افزایش خطرلخته های خونی و درنهایت حملات قلبی خواهد شد.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ | 14:26 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
laparoscopy, laparoscope

لاپاروسکوپی: روش جدید انجام اعمال جراحی داخل شکم

 

امروزه در مورد روشهای جدید اعمال جراحی سخن به میان می آید که عمدتا واژه لاپاروسکوپی به گوش شما حتما رسیده است .....

در قدیم اعمال جراحی با برش پوست منطقه مورد نظر صورت می گرفت و گاهی این برش روی پوست مثلا در اعمال جراحی سینه و شکم به قدری وسیع بود که به قول استاد های ما برش از عانه تا چانه ! می گفتند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی پزشکی بشر ابزارهای را تولید نموده که بکمک این ابزار ها با استفاده از یک یا جند عدد برش یک سانتی متری یا حتی کوچکتر روی پوست می توان بسیاری از اعمال جراحی را که سابق بر این نیاز به برشهای بزرگتر داشتند انجام داد.

بطور مثال حتما شما کسانی را که سابق بر این عمل خارج نمودن کیسه صفرا بعلت وجود سنگ صفراوی انجام داده اند دیده اید ..... یک برش بزرگ ۱۰ -۱۲ سانتی متری در امتداد حاشیه دنده تحتانی که با بخیه های بزرگ هم ترمیم شده و آثار آن همیشه باقی است و علاوه بر این روزها طول کشیده تا این بخیه ها جوش بخورند تازه اگر عفونت و.... نکرده باشند.........

امروزه همین عمل حتی در بیشتر شهرهای ایران با ۳-۴ عدد سوراخ کوچک که از داخل این سوراخها لاپاروسکوپ و ابزار های جراحی مربوطه وارد میشود انجام میگیرد و بیمار با ۲-۳ عدد بخیه بسیار کوچک همانروز یا روز بعد از عمل بیمارستان را ترک می کند.

این روش در مورد اعمال جراحی دیگر از قبیل کیست های تخمدان - فیبروم رحمی - خارج نمودن رحم. جراحی حاملگی های خارج از رحم و ........... قابل اجراست

از طرف دیگر مزایای دیگر این روش زمان کمتر اقامت در بیمارستان - دوره بسیار کوتاه نقاهت بعد از عمل که گاهی از یک ماه در جراحی های معمولی به ۲-۳ روز میرسد.

آسیب کمتر اعضاء داخل شکم و احتمال ایجاد چسبندگی کمتر....... می باشد

الان دو دهه است که شاید در بیشتر کشورها اعمال جراحی حدالمکان به این روش صورت می گیردو تعداد بسیار کمی از اعمال جراحی وجود دارد که جراحان مجبور به باز کردن شکم می شوند.

جالب است بدانید این روش از حدود سالهای ۱۸۴۵ توسط جراحان آلمانی شروع شد و لی انجام آن به لحاظ عدم وجود دید کافی در داخل شکم بسیار محدود بود تا اینکه سالها بعد یک دانشمند و جراح ایرانی به نام دکتر کامران نزهت در دانشگاه استنفورد امریکا اقدام به اتصال دوربین فیلمبرداری به دستگاه لاپاروسکوپ نمود و تصاویر داخل شکم به کمک دوربین فیلمبرداری به صفحات تلویزیونی انتقال یافت و با این روش جدید جراح با جرخاندن دوربین داخل شکم قادر به رویت و انجام عمل جراحی در تمامی نقاط داخل شکم شدند و کم کم این روش را برای جراحی سایر نقاط بدن نیز بکار گرفتند.

پس حال که در تمام دنیا افتخار کشف این روش جدید برای ایرانیان است بر همه پزشکان ایرانی واجب است تا در فرا گرفتن و انجام این روشها و دادن آگاهی و شناساندن این روش به بیماران کوشا باشند


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ | 14:22 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

فیبروم رحم( Uterine fibroids ) رشد بیش از اندازه ی بافت رحم در زنان در سن بچه داری است. در این بیماری سلول های ماهیچه ای و دیگر بافت هایی که دیواره ی رحم را می سازند، غده های غیرسرطانی درون دیواره ی رحم و پیرامون آن می سازند. این بیماری می تواند باعث نازایی شود. خطر دچار شدن به این بیماری در زنانی که نسبت به قدشان افزایش وزن دارند، بالا و در زنانی که بچه دار شده اند، پایین است.

    عوامل پدیدآورنده

  هنوز چیزهای اندکی درباره ی عوامل پدیدآورنده ی فیبر رحمی می دانیم. دانشمندان به چند نظریه رسیده اند، اما هیچ کدام از آن ها توضیح کاملی برای این بیماری نیستند. به نظر می رسد فیبروز رحمی پی آمد عوامل زیادی است که بر هم اثر می گذارند. این عوامل ممکن است ژنتیکی، هورمونی، محیطی یا ترکیبی از همه ی این ها باشد. هنگامی که عالم یا عوامل پدیدآورندهِ فیبروز رحمی را دریافتیم، کوشش های ما برای درمان یا پیشگیری از این بیماری به سرعت پیش خواهد رفت.

  نشانه های فیبروم رحمی

  بسیاری از زنانی مبتلا به فیبروز رحمی، هیچ نشانه ای ندارند. نشانه های این بیماری ممکن است این گونه باشد:

 •   قاعدگی های سنگین و دردناک یا خونریزی بین دوره های ماهانه
 •   احساس پری در پایین شکم
 •   ادرار زیاد
 •   درد به هنگام نزدیکی جنسی
 •   درد در پایین کمر
 •   مشکلاتی در تولید مثل، مانند نازایی، سقط جنین یا زایمان پیش رس

  بیشتر زنان مبتلا به فیبروز رحمی نازا نیستند و می توانند بچه دار شوند. برخی زنان مبتلا به فیبروز رحمی ممکن است نتوانند به طور طبیعی باردار شوند. اما با پیشرفت های که در درمان ناباروری رخ داده است، ممکن است برخی از این زنان باردار شوند.

  درمان فیبروز رحمی

  زنانی که به فیبروز رحمی دچار هستند، اما نشانه های آن را نشان نمی دهند، ممکن است به درمان نیاز نداشته باشند.

  زنانی که درد یا دیگر نشانه های این بیماری را دارند ممکن است این درمان ها برای آن ها سودمند باشد:

  1. درمان دارویی

  داروها ممکن است باعث فروکش کردن نشانه های فیبروز رحمی شوند و حتی از رشد آن جلوگیری کنند یا آن را کند سازند. اما هنگامی که بیمار داروها را کنار می گذارد، بافت فیبری اغلب بار دیگر رشد می کنند.

  2. جراحی

  چند جراحی نیز برای فیبروم رحمی وجود دارد:

 •  برداشت بافت فیبری و گذاشتن بخش های سالم رحم که به آن میومکتومی می گویند.
 •   بریدن رگ های خون رسان به بافت فیبری باعث فروکش کردن رشد آن ها می شود.
 •   برداشت رحم(هیستروکتومی) که تنها راه اطمینان بخش برای درمان فیبروم رحمی است.

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ | 14:19 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

ناباروری در مردان یعنی این که مردی نتواند زنی را پس از یک سال آمیزش باردار کند و در زنان یعنی این که زنی پس از این زمان باردار نشود. همچنین، اگر زنی نتواند جنین را در رحم خود نگه دارد و آن را سقط کند، نابارور به شمار می‌آید. گاهی در زنان واژه‌ی نازایی را به جای ناباروری به کار می‌برند.


از هر 6 زوج یکی به ناباروری دچار می‌شود. در 30 درصد موارد، ناباروری و نازایی به زنان مربوط می‌شود و عامل 30 درصد دیگر ناباروری‌ها و نازایی‌ها، مردان هستند. در 30 درصد دیگر نیز هم مردان و هم زنان درگیرند و در بقیه‌ی موارد، دلیل آن هنوز روشن نیست.

اگر فردی تصور می‌کند نازا یا نابارور است، بهتر است نخست با پزشک در میان بگذارد. برای مردان، نخستین گام اغلب آزمایش اسپرم است. برای زنان، پزشکان آزمایش‌هایی در نظر می‌گیرند تا ببینند آیا تخمدان‌هایشان به درستی کار می‌کنند. زنانی که در 30 سالگی هستند و پس از 6 ماه باردار نشده‌اند، بهتر است با پزشک در میان بگذارند. بخت یک زن برای بچه‌دار شدن پس از 30 سالگی سال به سال کاهش می‌یابد.

دارو و جراحی درمان‌های معمول ناباروری هستند. جای نگرانی نیست، زیرا دو سوم زوج‌هایی که درمان ناباروری را پی‌گیری می‌کنند، بچه‌دار می‌شوند. امروزه روش‌های پیشرفته‌ای مانند لقاح در لوله‌ی آزمایش( IVF ) کارایی درمان ناباروری را افزایش داده‌اند.

 

عوامل ناباروری و نازایی

 عوامل گوناگونی در یک فرآیند چند مرحله‌های دست به دست هم می‌دهند تا یک زن باردار شود و دوره‌ی بارداری را به خوبی به پایان برساند. بنابراین، ناباروری و نازایی فقط به یک عامل وابسته نیست و عوامل بسیاری در آن دخالت دارند.


مراحل بارداری یک زن را می‌توان به زبانی ساده در چند مرحله‌ی زیر بیان کرد:

 • تخمدان‌های زن باید بتوانند تخمک سالمی آزاد کنند که بتواند از لوله‌های رحم(لوله‌های فالوپ) به سوی رحم جابه جا شوند.
 • مرد باید بتواند اسپرم خود را در مجرای تناسلی زن تخلیه کند و این اسپرم‌ها باید بتوانند خود را به لوله‌های رحم(لوله‌های فالوپ) برسانند.
 • اسپرم و تخمک باید با هم درآمیزند تا تخمک بارور شده (تخم) به وجود آید.
 • تخم باید بتواند خود را به دیواره‌ی رحم پیوند دهد و از رگ‌های آن غذا دریافت کند تا به جنین نمو یابد و برای چشم گشودن به جهان بیرون آماده شود.

هر گونه نارسایی در هر کدام از این مراحل می‌تواند باعث ناباروری شود. بنابراین، علت ناباروری می‌تواند در کارکرد دستگاه تناسلی مرد یا زن (یا هر دو) نهفته باشد که برخی از آن‌ها برای ما روشن شده و برخی هنوز ناشناخته‌اند. این عوامل می‌توانند خاستگاه ژنتیکی یا محیطی داشته باشند.

 

نازایی در زنان

 همان گونه که در بالا گفته شد، برای این که یک زن بتواند بچه‌دار شود، عوامل گوناگونی باید دست به دست هم بدهند و شرایط مناسب را فراهم کنند. اگر حتی یکی از شرایط فراهم نباشد یا تا زمان کافی فراهم نباشد، بارداری رخ نمی‌دهد یا پیش از تولد بچه به پایان می‌رسد.

در بیشتر موارد، نازایی در زنان از نارسایی‌هایی در تخمک‌گذاری ناشی می‌شود. گاهی تخمدان‌ها بسیار زودتر از زمان یائسگی طبیعی از کار می‌افتند که از آن با عنوان از کار افتادگی پیش‌رس تخمدان‌ها( POF ) یاد می‌شود. گاهی نیز تخمدان‌ها به طور منظم تخمک آزاد نمی‌کنند یا تخمکی که آزاد می‌کنند سالم و پایدار نیست. در این حالت گفته می‌شود که بیمار به نشانگان تخمدان پرکیستی ( PCOS ) دچار شده است. در این بیماران حتی هنگامی که تخمک سالمی آزاد و بارور می‌شود، ممکن است رحم برای لانه‌گزینی تخمک بارور شده مناسب نباشد که باز هم به نازایی می‌انجامد.

عوامل دیگر نازایی در زنان ممکن است این‌ها باشند:

 • بسته شدن لوله‌های رحم(لوله‌های فالوپ) در پی رشد نابجای بافت رحم (اندومتریوز)، بیماری التهابی لگن یا جراحی
 • نارسایی‌هایی فیزیکی در دیواره‌ی رحم
 • فیبروز رحم (رشد بیش از اندازه‌ی بافت دیواره ی رحم)
 • شیوه‌ی زندگی و عوامل محیطی نیز می‌توانند بر زنی که زمینه‌ی نازایی را دارد، اثر بگذارند که برخی از آن‌ها عبارتند از: سن بالا، تنش(استرس)، غذای نامناسب، بیش وزنی یا کم وزنی، سیگار، مواد مخدر و الکل برخی داروها، مواد زهرآگین محیطی، بیماری‌های مقاربتی،
 • برخی بیماری‌های ژنتیکی، مانند نشانگان کروموزوم ایکس شکننده، نیز می‌تواند در نازایی موثر باشند.

ناباروری در مردان

فرایند باروری در مردان شامل تولید اسپرم بالغ و فراهم کردن شرایط رسیدن آن به تخمک و بارورسازی آن است. ممکن است این فرآیند در مقایسه با فرآیند باروری در زنان، ساده به نظر برسد، اما باز هم باید شرایط بسیاری فراهم باشد تا باروری به سرانجام خوشایندی برسد: توانایی داشتن نعوظ در آلت تناسلی و پایدار ماندن آن، داشتن اسپرم کافی، داشتن منی کافی برای رساندن اسپرم به تخمک و داشتن اسپرم‌هایی با ریخت مناسب تا بتوانند مسیر درستی را به سوی تخمک بپیمایند. اگر هر کدام از این شرایط فراهم نباشد، ناباروری را در پی خواهد داشت.

ناباروی در مردان مانند نازایی در زنان ممکن است از نارسایی‌های فیزیکی(مانند این که بیضه‌ها اسپرم عادی را به میزان کافی نسازند)، مشکلات هورمونی و شیوه‌ی زندگی و عوامل محیطی ناشی شود.

برخی از عوامل محیطی عبارتند از:

 • سن بالا
 • تنش(استرس)
 • قرار گرفتن بیضه‌ها در دمای بالا که بر توانایی اسپرم‌ها در رفتن به سوی تخمک اثر منفی دارد. برای مثال، گاهی بیضه‌ها به درون بیضه‌دان نمی‌روند و درون شکم می‌مانند. این حالت به طور معمول بر نعوظ آلت تناسلی اثری ندارد، اما دمای بالای درون شکم به بیضه‌ها آسیب می‌رساند. در برخی مردان پوشیدن لباس زیر تنگ نیز ممکن است باعث افزایش دمای بیضه‌ها شود.
 • سیگار، مواد مخدر و الکل
 • برخی داروها
 • مواد زهرآگین محیطی
 • بیماری‌های مقاربتی

برخی بیماری‌های ژنتیکی، مانند نشانگان کلاین‌فلتر، نیز می‌تواند در ناباروری موثر باشند. با وجود آن چه گفته شد، در برخی موارد پزشکان و کارشناسان نمی‌توانند علت ناباروی و نازایی را در مرد یا زن تعیین کنند. هم چنین، برخی از علت‌های شناخته‌شده‌ی ناباروی هنوز درمانی ندارند.

تشخیص ناباروری و نازایی

 گرچه باردار نشدن یکی از مشخصه‌های نازایی و ناباروری است، فقط پزشک یا کارشناس بهداشت می‌تواند ناباروری و نازایی را تشخیص دهد. آن‌هایی که تصور می‌کنند نابارور و نازا هستند باید به کارشناس بهداشت یا پزشک مراجعه کنند. چنین افرادی عبارتند از:

 • زوج‌هایی که پس از یک سال آمیزش باردار نشده‌اند.
 • زنانی که بی نظمی‌هایی در چرخه‌ی قاعدگی ماهانه‌ی خود دارند یا به اندومتریوز یا فیبروزحمی دچار شده‌اند.
 • زنانی که باردار شده‌اند، اما بیش از یک بار سقط جنین داشته‌اند.
 • مردان و زنانی که نارسایی‌ها ژنتیکی خاص دارند.

درمان ناباروری و نازایی

راه‌های گوناگونی برای درمان ناباروری و نازایی وجود دارد، از جمله:

 • درمان دارویی
 • جراحی
 • تلقیح مصنوعی(وارد کردن اسپرم آماده شده‌ی شوهر به دستگاه تولیدمثلی زن)
 • فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند لقاح در لوله ی آزمایش( IVF )

پزشکان و کارشناسان در بیشتر موارد ناباروری را با درمان دارویی یا جراحی اندام‌های تولیدمثلی درمان می‌کنند. هم چنین، دگرگونی‌هایی در شیوه‌ی زندگی ممکن است به درمان ناباروری کمک کند، از جمله کاهش تنش‌ها، بهبود برنامه‌ی غذایی، دست‌کشیدن از مواد مخدر و الکل یا کاستن دمای پیرامون بیضه ها.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ | 14:19 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

آندومتریوز به حالتی اطلاق می شود که بافت آندومتر که لایه داخلی رحم می باشد ، در سایر جاهای بدن یافته شود.

سن : بیشترین شیوع بین 45- 30 سالگی است .

نحوه زندگی : نداشتن فرزند از علائم خطر است .

ژنتیک : گاهی شیوع خانوادگی می یابد .

آندومتریوز لایه داخلی رحم می باشد که به طور طبیعی هر ماه به هنگام پریود ریزش می یابد و سپس مجدداً رشد می کند . در آندومتریوز تکه هایی از آندومتر به سایر اعضاء در حفره لگن مانند تخمدانها و روده تحتانی می چسبند . این تکه های آندومتر جایگزین شده در سایر نقاط تحت تأثیر هورمونهای سیکل قاعدگی قرار گرفته و واکنش نشان می دهند و در طی پریود خونریزی می نمایند . خون نمی تواند از طریق واژن از بدن خارج شود و باعث حساسیت و تحریک پذیری بافت اطراف می گردد که منجر به درد شکمی و در نهایت منجر ه اسکار ( جای زخم ) می گردد . تحریک پذیری و حساسیت تخمدانها ممکن است منجر به کیستهای دردناک گردد . آندومتریوز حالت شایعی است و بیشتر از یک پنجم خانمها را در سن بارداری متلا می سازد . خانمهایی که فرزندی تا سن 30 سالگی ندارند و آنهایی که بدون فرزند مانده اند بیشتر مستعد ابتلا به این حالت هستند . آندومتریوز شدید می تواند اغلب موج مشکلات ناباروری گردد . علت واقعی آندومتریوز ناشناخته است ، اما تئوریهای متعددی وجود دارد . یک تئوری این است که تکه هایی از آندومتر که در طی قاعدگی ریزش می نماید از راه واژن خارج نمی شوند ، در عوض آنها در طول لوله های رحم حرکت نموده و به حفرع لگن وارد می شوند و به سطح اعضاء مجاور آنها می چسبند .

علائم بیماری  

آندومتریوز ممکن است علامتی ایجاد ننماید . در صورت بروز علائم ، میزان شدت آن در خانمها متفاوت می باشد . همچنین علائم ممکن است متفاوت باشند و بستگی به این دارند که کدام عضوء مبتلا شده است و آنها عبارتند از :

 • درد ناحیه تحتانی شکم که معمولاً درست قبل و در طی دوره پریود شدیدتر می شود .
 • بی نظمی پریود یاخونریزی بسیار شدید در طی پریود .
 • درد به هنگام مقاربت .
 • درد تحتانی شکم در طی دفع ادرار .

در صورتیکه آندومترروی قسمت تحتانی روده رشد نماید ممکن است اسهال یا یبوست روز نماید و نیز در طی حرکات روده ایجاد شود و در موارد نادر خونریزی از رکتوم به هنگام پریود ایجاد شود .

اقدامات درمانی

در خانمی که آندومتریوز علامتی ندارد ، ممکن است به هنگام جستجوی علت ناباروری به آن مشکوک شد . برای کمک به تشخیص ، پزشک معاینه لگنی انجام خواهد داد . تشخیص ممکن است توسط لاپراسکوپی تأیید شود که در این اقدام ، اعضای حفره لگن و شکم با استفاده از یک وسیله ، بازدید و معاینه می شوند . درمانهای بسیاری برای آندومتریوز وجود دارد و انتخاب روش درمانی به سن ، اعضای مبتلا ، شدت علائم و تمایل فرد به بچه دار شدن در آینده بستگی دارد . ممکن است درمانهای هورمونی یا جراحی پیشنهاد و توصیه شوند . در انواع خفیف ، ممکن است درمان ضرورت نداشته باشد . اگر علائم باعث درد سر و آزار هستند ، پزشک ممکن است یک نوع از چندین نوع درمان هورمونی که باعث توقف قاعدگی برای چند ماه می شود را توصیه نماید . این داروها ممکن است شامل هورمونهای گنادورلینgonadorelin ) ( صناعی ، شبه گنادورلین ( gonadorelin analogues ) و دانازول ( danazol )  باشند ، تمامی این داروها تولید هورمون استروژن را کم نموده و قاعدگی را متوقف می سازند . در روش انتخابی دیگر ، ممکن است قرصهای ضد بارداری ترکیبی تجویز شود . این درمان معمولاً حدود 12- 6 ماه ادامه می یابد . در طول این مدت ، باید آندوممتریوز بهبود یابد . در صورت عود مجدد این حالت معمولاً از دفعه قبل خفیف تر خواهد بود . تکه های کوچک آنذومتر که در دوره درمان هورمونی به درمان پاسخ نداده اند ، ممکن است به وسیله جراحی توسط لیز در طی لاپاروسکوپی از بین برده و تخریب شوند . به هر حال گاهی آندومتریوز پس از درمان ، عود می نماید و ممکن است بعداً جراحی ضرورت یابد .

در صورتیکه فرد آندومتریوز شدید داشته و تصمیم به داشتن فرزند نداشته و یا نزدیک به یائسگی باشد ، پزشک ممکن است توصیه به هیسترکتومی Hysterectomy نماید . در این عمل رحم برداشته می شود . تخمدانها نیز برداشته خواهد شد و به همراه آن سایر نواحی مبتلا به آندومتریوز نیز برداشته می شوند . در صورت برداشتن تخمدانها قبل از اینکه بیمار به سن طبیعی یائسگی برسد ، یائسگی بروز خواهد نمود . رای تسکین و بهبود علائم ، پزشک احتمالاً درمان جایگزینی هورمونی توصیه خواهد نمود .

لاپاراسکوپی LAPARAOSCOPY

در طی لاپاراسکوپی از یک آلت سفت معاینه به نام لاپاروسکوپ برای مشاهده لگن و شکم از طریق ایجاد شکاف کوچکی در شکم استفاده می شود . لاپاراسکوپی ممکن است برای جستجوی بیماری اعضاء تولید مثل زنانه نظیر آندومتریوز کار رود و همچنین رای بررسی سایر بیماریهای شکمی نظیر آپاندیسیت استفاده شود . بعضی از اعضاء جراحیها نظیر استریل نمودن زنانه ( عقیم سازی ) ، ممکن است در طی این اقدام انجام شوند . لاپاراسکوپی همیشه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود . بهبودی نسبت به اعمال جراحی معمولی ، به علت برش کوچکی که در این روش ایجاد می شود ، سریعتر است .

 

پیش آگهی

هر چند درمان معمولاً موفقیت آمیز است ، احتمال عود مجدد آندومتریوز تا هنگام یائسگی و ختم قاعدگی وجود دارد . در صورت برداشتن تخمدانها عود آندومتریوز غیر متحمل است .


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ | 14:15 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

آماس حاوی مایع که درون یا روی یک یا هر دو تخمدان رشد مینماید را کیست تخمدان گویند .

سن : بیشتر در سنین بین 45-30 سال شایع است .

جنس و نحوۀ زندگی : عوامل قابل توجهی به شمار نمی روند . کیستهای تخمدان ساکهای حاوی مایعی هستند که درون یا روی تخمدان رشد می نمایند . اغلب کیستهای تخمدان غیر سرطانی می باشند و زیان آور نیستند اما یک کیست گاهی ممکن است سرطانی شود . کیستهای سرطانی بیشتر در خانمها ی بالای 40 سال بروز می نمایند .

 

انواع کیست

انواع بسیاری کیست تخمدان وجود دارد . شایعترین نوع آنها کیست فولیکولی می باشد که در یکی از فولیکولیها که تخمک در آن رشد می کند ، نمو نموده و پراز مایع می شود . این نوع از کیست تخمدان ممکن است تا قطر 5 سانتیمتر ( 2 اینچ ) رشد نموده و معمولاً یک کیست می باشد . تصور می شود کیستهای متعدد کوچک که در تخمدان رشد می نمایند به علت اختلالات هورمونی ایجاد می شوند و به این حالت سندرم تخمدان پلی کیستیک گویند .

با شیوع کمتری ، کیستها ممکن است در کورپوس لوتئوم Corpus Luteum تشکیل شود . کورپوس لوتئوم بافت زردی است که از یک فولیکول پس از رها سازی تخمک رشد می نماید . این کیستها حاوی خون می باشند و می توانند تا 3 سانتیمتر ( یک و یک چهارم اینچ ) رشد نمایند .

یک کیست درموئید Dermoid  ، کیستی می باشد که حاوی سلولهایی است که بطور طبیعی در هر قسمت بدن نظیر سلولهای پوست و مو یافت می شوند . یک کیست آدنوما Cystadenoma  ، کیستی است که از یک نوع سلول تخمدان رشد می نماید . در موارد نادر ، یک کیست آدنوما به تنهایی می تواند طور کامل حفره شکم را پر نماید .

علائم بیماری

اغلب کیستهای تخمدان منجر به علائمی نمی شوند ، اما در صورت وجود علائم ، آنها عبارتند از :

 • احساس ناراحتی در شکم
 • درد به هنگام مقاربت
 • بی نظمی قاعدگی که گاهی همراه با خونریزی شدید می باشد
 • خونریزی بعد از یائسگی

 

کیستهای بزرگ می توانند موجب فشار روی مثتانه گردیده و منجر به احتباس ادرار شوند و یا ممکن است منجر به تکرار ادرار گردند .

 

عوارض کیستها

اگر کیستی پاره شده و یا دچار پیچ خوردگی شود موجب درد شدید شکم ، تهوع و تب خواهد شد . کیستها ممکن است آنقدر بزرگ شوند که موجب بزرگ شدن شکم گردند . در موارد نادر کیست هورمون استروژن قبل از بلوغ تولید می نماید که منجر به رشد جنسی زود رس می شود . بعضی کیستهای تخمدان هورمونهای جنسی مردانه تولید می نمایند که منجر به بروز صفات مردانه نظیر رشد مو در صورت می شود .

 

اقدامات درمانی

گاهی کیستهای تخمدان فقط در هنگام معاینات لگنی که در طی یک چکاب روتین انجام می شود ، کشف می گردند . در صورت وجود علائم کیست ، پزشک معاینه لگنی انجام خواهد داد . ممکن است همچنین سونوگرافی یا لاپراسکوپی جهت تأیید و تعیین اندازه و محل کیست انجام شود . همچنین شما آزمایشات خونی جهت احتمال بررسی کیست سرطانی خواهید داشت . کیستهای تخمدان ممکن است بدون درمان از بین بروند ، هر چند که اندازه کیست ممکن است با سونوگرافی عادی کنترل و بررسی شود . کیستهای بزرگ و مزمن ممکن است تخلیه یا برداشته شوند . در صورتیکه احتمال کیست سرطانی وجود داشته باشد ، باید برداشته شود . در صورت امکان تخمدان و لوله های رحم باقی گذارده می شوند . کیستهای تخمدان ممکن است در صورتیکه تخمدان برداشته نشوند ، عود نمایند .

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ | 14:13 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

درحا ل حاضر اعمال خشونت برعليه زنان و آزار آنان به گونه های مختلف در جريان است که نوع شديد و پيچيده آن آزار جنسی زنان است که متاسفانه به شدت در حال افزايش است .

دراين مقاله سعی بر آن شده است که انواع خشنونتهای جنسی وارده بر زنان را بررسی و چگونگی برخورد قانون با انها را نيز بيان کنيم .

اانواع خشونت جنسی:

1-خشونت جنسی رفتاری:

هرگونه رفتارهای جنسی اعم از توجه نشان دادن به بدن زن،نگاه شهوت آلود و ازار دهنده،تماس بدنی،يا تظاهر به انجام اعمال جنسی درحضور زن،نمايش آلت تناسلی، آدم ربايی به منظور تجاوز و اعمال منافی عفت،راه انداز ی مراکز فحشا قاچاق زنان و هرنوع بهره وری تجاری از زنان،زنای بامحارم ،اجبار به انجام عمل جنسی در زمان عادت ماهانه و .... را شامل ميشود.

2-خشونت جنسی گفتاری :

اين نوع خشونت خود به دو گروه تقسيم می شود:

الف)-گفتار شهوانی :يعنی مرتکب با مخاطب قرار دادن زن ,الفاظی را که متضمن مسائل و معانی جنسی است را به زبان می آورد.

ب)- گفتار خشونت آمیز : يعنی مرتکب با مخاطب قرار دادن زن به منظور ارضای غريزه جنسی و لذت جويی از الفاظ زشت و رکيک

و ...استفاده می کند.

ازسوی ديگر يادآوري اين نکته نيز ضروری است که معمولا خشونت و آزار جنسی ازسوی محارم ،بستگان و يا افراد بيگانه صورت می گيرد

وطبق گزارشات به دست آمده در هر محيطی که زنان ود ختران در آن حضور دارند و يا مشغول فعاليت کاری هستند می تواندرخ د هد.

ااز اين نظر ممکن است در خانه و ازسوی خويشاوندان، آشنايان و يا همسايگان صورت گيرد در محيط کار توسط کارفرمايان، همکاران، مراجعان و يا مشتريان صورت گيرد

( هم اکنون گزارشات زيادی از ارتکاب تجاوزجنسی کارمندان زن ازسوی کارفرمايان وجود دارد).در اماکن و معابر عمومی در اوقات مختلف شبانه روزی نيزهمانند پارکها، سينماها، کوچه و خيابانها ،هتلها مراکزآمورشی از قبيل مدارس, دانشگاهها و ...نيز امکان تجاوز جنسی وجود دارد

ززنا و انواع آن :

بالاترين مرتبه از مراتب ارتباط نامشروع زن و مرد، آميزش جنسی است که در اصطلاح فقه و حقوق به آن زنا گفته میشود.

ززنا از جمله مسائلی است که علاوه بر قران کريم در روايات فراوانی نيز به آن اشاره شده است .پيامبر (ص)می فرمايند :الزنا يورث الفقر و يدع الديار بلافع = ز نا فقر را به ارث می گذارد و آبادی را از خير و نيکی خالی می کند.

همچنين امام صادق ( ع )می فرمايد: سخت ترين مردم از حيث عذاب روز قيامت مردی است که نطفه خود را در رحم کسی که بر او حرام است قرار دهد.در احکام االهی با اين مساله زنا به شدت برخورد شده و علاوه بر مجازات دنيوی مجازات اخروی نيز برای آن درنظر گرفته شده است .

با توجه به اهميت مساله فوق ،زنا به اقسامی تقسيم میشود که در ذيل به آن اشاره شده است:

1-زنا با محارم :

 زنا با محارم يکی از اقسام و انواع آزار جنسی است .محارم سه دسته اند :نسبی ،سببی و رضائی .که هرکس با محارم نسبی خود يعنی مادر ,خواهر, دختر, نوهای دختر ی و پسری, عمه, خاله ,دختر برادر و دختر خواهر،زنا کند به مجازات قتل محکوم خواهد شد.

در موردزنا با محارم سببی همانند: نامادری, زن پسر, دختر زن اختلاف نظر وجود دارد منتها زنا با زن پدر با نامادری به مجازات قتل محکوم می شود.

همچنين به نظر اکثر فقها زنا با محارم رضائی (به واسطه شير خوردن ) نيز موجب مجازات مرگ خواهد شد.

2- زنا به عنف:

اين نوع زنا شديد تر ين نوع خشونت جنسی شمرده می شود که طی آن مردی عنف وبه اجبار و بدون رضايت زن به او تجاوز مي کند.

برای اين نوع زنا نيز مجازات قتل را در نظر گرفته اند.

3- ازاله پرده بکارت :

براين اساس اگر کسی با توسل به هر وسيله ای ،پرده بکارت دختری را پاره نمايد علاوه بر مهرالمثل که به عنوان خسارت مالی بايد پرداخت کند،تعزير می شود .ازاله پرده بکارت مي تواند از طريق زنا با دختران نابالغ با زنا به عنف با زن بالغ صورت گيرد که در اين صورت علاوه بر مجازات حد, بايد مهر المثل را نيز پرداخت نمايد. همچنين اگر زن پرده بکارت نداشته باشد ولی به زورمورد تجاوز قرارگرفته باشد, جانی علاوه بر تحمل حد بايد مهر المثل را نيز بپردازد ، حال اگر زن تمايل به زنا داشته باشد, ديگرا ين عمل از دايره خشونت جنسی خارج میشود مهرالمثل به او تعلق نمی گيرد.

4- ارتباط نامشروع :

ارتباط نامشروع تنها زنارا شامل نمی شود و می تواند مصاديق فراوانی داشته باشداز قبيل بوسيدن ،همديگر را درآغوش گرفتن ، دست يکديگر را گرفتن، لمس بدن و ... اين گونه روابط بين زن و مرد نامحرم, رابطه نامشروع و اعمال منافی عفت غير زنا ناميده می شودکه می تواند به عنف يا بدون عنف وبا رضايت زن باشد.درصورتی که ايبن اعمال به زور باشد از مصاديق خشونت و آزار جنسي شمرده می شود.

هرگاه زن ومردي که بين آنها علقه زوجيت نباشد و مرتکب روابط نامشروع ياعمل منافی عفت غير از زنا شوندبه 89ضربه شلاق محکوم خواهندشدواگر عمل به عنف و اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزيرمی شود.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه دوم مرداد ۱۳۹۰ | 21:53 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

1. وضو داشته باشند.


2. هر کدام دو رکعت نماز بخوانند و برای خوشبختی یکدیگر و دوام و ازدیاد عشق و محبت و نیز برای دارا شدن فرزند صالح دعا کنند.


3. شب زفاف شب جمعه باشد.


4. قبل از شروع بسم الله بگویند.


5. بدون رو انداز نزدیکی نکنند.


6. طوری بخوابند که کف پا یا سر آنها به طرف قبله نباشد.


7. جای آرام و خلوت و در شب انجام شود.


8. پس از ورود آنها به اتاق مخصوص (حجله) ابتدا خدای را برای این که آنها را به یکدیگر حلال کرد و اجازه آمیزش جنسب به آنها داد شکر کنند، پس داماد پاهای عروس را با مقداری آب بشوید و آب آن را اطراف خانه و چند قطره هم اطراف اتاق بپاشد که موجب برکت می شود.


9. هنگام همبستر شدن به عورت یکدیگر نگاه نکنند و با یکدیگر صحبت نکنند.


10. با شکم پر و مثانه پر نزدیکی نکنند.


11. از نزدیکی کردن در شب های چهارشنبه و شب اول، وسط و آخر ماه قمری و نیز شب های ماه گرفتگی و طوفان های شدید پرهیز کنند.


12. پس از نزدیکی فورا غسل کنند و با حالت جنابت نخوابند.


13. اگر قبل ازغسل تصمیم دارند دوباره نزدیکی کنند، آلت های تناسلی خود را بشویند و وضو بگیرند.


14. در زمان همبستر شدن هیچ کس حتی بچه کوچک مطلع نشود.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : شنبه یکم مرداد ۱۳۹۰ | 17:18 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
زفافبه هنگام تبلیغ دین اسلام، همواره گفته می شود که اسلام تمام نیازهای انسان را مدنظر قرار داده است و همواره سعی می کند تا به انسان بیاموزد که برای رفع نیازهای خود، چگونه رفتار کند. متاسفانه در این بین مسائلی هستند که در راه آموزش آن ها کوتاهی شده است، و از جمله ی مهمترین این مسائل، آموزش مسائل جنسی و آموزش آداب و روش های مقاربت است، به طوری که در بین بعضی از مردم، بیان و آموزش مسائل جنسی، تبدیل به یک کابوس بسیار بزرگ شده است. اما واقعا آیا اسلام برای این نیاز انسان چه برنامه هایی دارد؟ آیا در اسلام آداب مقاربت و مسائل جنسی بیان شده است؟ و اگر اینچنین است، این آداب و روش ها، چه چیزهایی هستند؟حقیقت مطلب اینست که اکثر مسلمانان نتوانسته اند اهمیت بسیار زیاد مسائل جنسی و توجهی که اسلام به این مسئله دارد را درک کنند. ( به یاد آن صحبت مرحوم دکتر شریعتی که گفتند: “حساب اسلام از مسلمانان جداست”) و این مسئله باعث می شود که آموزش مسائل جنسی تبدیل به یک حلقه ی مفقوده در جامعه شود و به خاطر همین سهل انگاری و عدم اطلاع رسانی بعضی از نهادهای آموزشی و فرهنگی، افرادی که در مسائل جنسی دچار مشکل می شوند و به سراغ منابع علمی معتبر می گردند، اغلب مواقع نتایج خوب و استانداردی را به دست نمی آورند.
االبته هرچه می گذرد، اهمیت این مسئله بیش از پیش درک می شود و پایگاه های اسلامی-شیعی نیز بیشتر به مباحث آموزشی اسلام پیرامون مسائل جنسی توجه می کنند.
در شب اول عروسی چه باید کرد؟
شب عروسی (زفاف) اولین شب شروع زندگی مشترک و یکی از شب های بسیار مبارک است . مبارکی آن از این جهت است که در روایت آمده مؤمن با ازدواج و عروسی کردن نیمی از ایمانش تکمیل می شود. به همین جهت در منابع اسلامی آداب فراوانی برای آن ذکر شده است. در این شب دعا مستجاب است و فرشتگان رحمت خدا را برای عروس و داماد نازل می کنند.
نکاتی که در این جا باید بر آن تأکید کرد این است که :


زن کز بر مرد بی رضا برخیزد
زان خانه و زان سرا بلا برخیزد

آداب روابط زناشویی زن و مرد دو قسم است:
الف - آداب شب زفاف که عبارت است از :


برخلاف مراسم جاهلیت - که متأسفانه عده‏ای در عصر ما به بعضی از آنها گرفتاراند و شب زفاف را به بی عفتی و بی غیرتی و گناه تبدیل میگذرانند - در اسلام ، نخستین حرکت سازنده زندگی مشترک ، با شعار «تکبیر» آغاز می گردد .

خواندن این نماز با حال خضوع و خشوع و دعای ذیل در سرنوشت عروس و داماد بسیار مؤثر است: «اللهم ارزقنی الفتها و ودّها و رضاها بی و ارضنی بها و اجمع بیننا باحسن اجتماعٍ و انفس ائتلاف فانّک تحب الحلال و تکره الحرام؛ خدایا الفت و مودت و رضایت زن را نسبت به من و رضایت مرا نسبت به او، بر من ارزانی دار و میان ما را به بهترین وجه مجتمع نما و نیکوترین الفت را به ما عطا کن، همانا تو حلال را دوست می داری و حرام را زشت می شماری».


پس از ورود عروس به **** ، داماد در حالی که رو به قبله می ایستد، دست خویش را بر پیشانی عروس بگذارد و برای خود و عروس و اولاد آینده‏شان ، چنین دعا کن: «اللهم بامانتک اخذتها و بکلماتک استحللت فرجها، فان قضیت لی منها ولدا فاجعله مسلما سویّا ولا تجعله شرک شیطان؛ خدایا این زن را به امانت از تو گرفتم و با کلمات تو او را حلال کردم، اگر از این زن فرزندی برای من مقرر فرمودی او را پربرکت و پارسا قرار ده و برای شیطان در او بهره‏ای قرار مده».
ب - آداب عمومی ( مستحبات) زناشویی:
1- گرفتن وضو
2- گفتن بسم اللّه‏

3- در هنگام جماع تعجیل نکند و زن را برای آن آماده کند تا او هم کاملاً لذت ببرد.
4- جماع در شب‏های دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه یا جمعه باشد.
5- هنگام جماع با زن ملاعبه و بازی کند تا او کاملاً آماده شود.
6- جماع را وقتی انجام دهد که زن میل دارد.

7- بهتر است نزدیکی در اول شب نباشد ، بلکه ساعاتی بعد از خوردن شام باشد ، زیرا معده پر است و نزدیکی موجب قولنج و فلج و چکیدن بول و فتق و ضعف بینایی و برخی بیماری های دیگر می شود.
امام رضا(ع) فرمود این عمل را در آخر شب انجام دهید. زیرا برای بدن صالح تر و مایه امید بیش تر و ذکاوت بیش تر برای فرزند که به دنیا می آید ، می باشد. (سفینه البحار ، ج 1، ص

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : شنبه یکم مرداد ۱۳۹۰ | 17:10 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

1- گرفتن وضو
2- گفتن بسم اللّه‏
3- در هنگام جماع تعجیل نكند و زن را براى آن آماده كند تا او هم كاملاً لذت ببرد.
4- جماع در شب‏هاى دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه یا جمعه باشد.
5- هنگام جماع با زن ملاعبه و بازى كند تا او كاملاً آماده شود.
6- جماع را وقتى انجام دهد كه زن میل دارد.
در این رابطه، موارد مكروهى نیز وجود دارد كه بهتر است از آنها پرهیز گردد:
1- جماع در شب و روزى كه ماه و خورشید گرفته است.
2- هنگام غروب خورشید.
3- هنگام طلوع فجر تا طلوع آفتاب.
4- شب اول ماه غیر از ماه رمضان.
5- در شب آخر ماه.
6- جماع بعد از احتلام در خواب.
7- جماع در اتاقى كه بچه‏اى وجود داشته باشد.
8- نگاه كردن به فرج هنگام جماع.
9- جماع به صورت عریان.
10- جماع در زیر آسمان.
11- جماع رو به قبله و پشت به قبله.
12- هنگامى كه شكم پر است.
13- جماع در جایى كه كودكى باشد كه به آنها نگاه كند یا سر و صداى آنها را بشنود، هر چند چیزى متوجه نشود.
14- جماع در فرصت بین اذان و اقامه نماز كه مخصوص اعمال عبادى است.
15- جماع بدون وضو یا غسل.
16- جماع در شب عید قربان.
17- جماع در شب عید فطر.


در رابطه با مسائل مربوطه به ازدواج و مسائل خانواده كتاب‏هاى متعددى وجود دارد. از جمله مى‏توانید به كتاب‏هاى زیر مراجعه فرمایید:
- ازدواج مكتب انسان سازى شهید دكتر پاك‏نژاد، ج 3
- حلیه‏المتقین (ص 70 75) علامه مجلسى
- بهشت خانواده دكتر مصطفوى
- بهداشت ازدواج از نظر اسلام دكتر صفدر صانعى
-ازدواج و مسائل جنسى، گروهى از نویسندگان
- مشاوره جنسی و زناشویی، علی اسلامی نسب


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : شنبه یکم مرداد ۱۳۹۰ | 17:7 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

هم در گذشته و هم در حال حاضر در خانواده های سنتی ایرانی رسم است که در شب اول عروسی (شب زفاف) زنان پشت در اتاق عروس و داماد می نشینند تا داماد پارچه ای خونین را نشان آنها بدهد تا از پشت در بلند شوند و به خانه های خود بازگردند. این دستمال خونی نشان دهنده پاره شدن پرده بکارت عروس توسط داماد است.
در تلقی عمومی جامعه ما ، شب ازدواج و زفاف ، شب خوشبختب و رسیدن به آرزوهاست ، اما شب زفاف شب خستگی هم هست ، شب اظطراب و نگرانی است شب سر درد شب گریه شب سوزش معده و شب …….و حتی شاید شب بر باد رفتن آرزوها هم باشد .
اینکه چنین شبی با جایگاهی که در فرهنگ اجتماعی ما دارد و اثرات آن بر زندگی ما اینقدر درباره اش کم صحبت شده و حتی از دید نویسندگان و دیگر هنرمندان ما هم پنهان مانده خود معمایی است .
شب عروسی در فرهنگ ما فعلا اون موقعی است که دو تا آدم که چند وقت در تدارک ازدواج بوده اند برای اولین بار زن و شوهر میشوند وبه صورت رسمی در یک رختخواب میخوابند ، شب ازدواج فقط و فقط یک کار اجباریست . شما و همسرتان باید از ماشین عروس پیاده شوید ، به درون خانه بروید و در را ببندید .همین . هر کس دیگری انتظاری یه غیر از این داشت زیاد به خرفش گوش نکنید .
در فرهنگ ما ازدواج به همه فامیل مربوطه بعضی جاها ( که از لحاظ سواد عمومی سکس در مرحله پایین تری هستند ) از داماد انتظار دارند در عرض ۱۰ دقیقه تا نیم ساعت پارچه خون آلودی را به عنوان نشان باکره بودن عروس تحویل بده بعضی ها ممکنه تا شب ازدواج عروس اشون یا دامادشون را ندیده باشند و خیلی های دیگه ممکنه اون رو لخت ندیده باشند عده زیادی هم هستند مه قبل از عروسی با همسرشون سکس داشته اند ، پس پیچیدن یک نسخه ثابت غیر ممکن است اما چیزهای مشترکی هم وجود دارد .
همه ما شب ازدواج خسته ایم توی این بحثی نیست ازدواج ایرانی سخته حداقل یک هفته دویدن و حرص خوردن داره دنبال جا میگردید خونه رو مرتب میکنید . دعوت فامیل و خلاصه تحمل دردسر های جشن . همه اینا باعث می شود که بهترین شب زندگی شما با خستگی و تنش های بدنی شروع بشه . عروس و داماد یا به اجبار غذا میخورند یا اصلا فرصت غذا خوردن پیدا نمیکنند و هر دو حالت برای یک سکس خوب مضر است .
پس این شب چکار باید کرد ؟ احیانا دفعه اولی است که میخواهیم سکس داشته باشیم . تاثیر خستگی و اضطراب را میدونید ؟ برای آقایون این احتمال هست که اندام جنسیشون راست نشه و در صورت وقوع این امر اضطراب جند برابر می شود و اوضاع بدتر . در مورد خانمها این اضطراب باعت خشک شدن مهبل می شود که حتی برای خانمهای کارکشته هم دخول مشکل می شود چه برسه به دختری که برای اولین بار میخواد دخول را تجربه کنه .پس اولین کار شما مبارزه با اضطراب است . بهتر است اون دسته از کسانی که فامیل هاشون منتظر دیدن دستمال خونی هستند این مطلب را براشون روشک کنند که این فکر بیهوده ای است و بهتره شما را به حال خودتون بذارن
برای مبارزه با اضطراب اینه که منبع اونو از بین ببرید . منمبع اضطراب شب زفاف است اجبار به عمل جنسی است پس این ” اجبار ” لعنتی را از بین ببرید .
اگه میتوانید با همسرتان صحبت کنید و بگویید احتیاجی نمیبینید که شب اول در اوج خستگی و تنش و اضطراب حتما سکس داشته باشید صحبت کنید چه قبلا و چه وقتی آخر شب با هم تنها هستید که عاشق عمل جنسی هستید ولی امشب اجباری در انجام کامل اون ندارید و بهتر میبینید که این کار را به فردا یا روزهای بعد موکول کنید که بدن هاتون تازه هستند و فکرتون باز و از نظر وقتی هیچ جور تنگی ندارید .
با این فکر هم آغوشی را شروع کنید اگر دوست داشتید تا آخرش بروید و هرجا احساس کردید وقتش نیست متوقف شوید . اما خواهشا وحشی بازی هم در نیارید عمل هماغوشی را یک اجبار نشون ندهید نه به مرد و نه به زن . مرد باید اولین نکته براش راحتی و آرامش همسرش باشه و زن به جای اینکه مردانگی را توی …. سفت و دراز و زور زیاد ببینه توی اخلاق و رفتار دنبالش بگرده.
یک نکته بسیار مهم : در اولین تجربه سکس اگر باعث ناراحتی و ناخوشایندی طرف مقابل خود بشوید این کار مطمئنا از لحاظ روحی و روانی تاثیر بدی روی سکس آینده شما هم خواهد داشت ( می دانید که روان آدمی در سکس چقدر تاثیر گذار است)


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : شنبه یکم مرداد ۱۳۹۰ | 17:5 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

مراسم عقد و عروسی باید توأم باوقار ، حفظ کرامت و شخصیت و به دور از محرمات و گناهان و عوامل تحریک شهوات باشد تا موجبی برای جلب رحمت حق و عاملی برای تحقق برکات الهی گردد ، البته در این زمان باید شاد بود اما باید این سرور و شادمانی مشروع و مطابق با موازین دینی ظاهر گردد .

در فرهنگ اسلامی تأکید بر این است که مراسم عروسی شب هنگام برگزار شود چنانچه عروسی حضرت زهرا (س) در شب برگزار گردید .

رسول خدا (ص) فرمان داد دختران عبدالمطلب و زنان مهاجر و انصار شب عروسی حضرت زهرا (س) دنبال آن دختر بزرگوار حرکت کنند ، شادی نمایند ، شعر بخوانند ، الله اکبر و الحمد الله گویند و از چیزی که خداوند رضاین ندارد ، پرهیز کنند . حضرت امام رضا (ع) با تأسی بر سیره و سنت جدش رسول اکرم (ص) و جده اش حضرت فاطمه زهرا (س) فرموده اند :

من السنه التزویج باللیل لأن الله جعل اللیل سکنا و النساء انماهن سکن .

عروسی در شب هنگام از روش رسول اکرم (ص) است زیرا خداوند شب را مایه آرامش قرار داده و زن هم آرامش خاطر است . این حدیث یک نکته مهم را که جنبه روان شناختی دارد مطرح می کند ، زیرا معمولا شب ها آدمی از فشار های روحی کمتری برخوردار است و روح و روان افراد آرام تر بوده و بهتر می توانند شادمانی کنند .

اصولا افراد خسته و افسرده و دچار مرارت نمی توانند روحی شاد و توام با سرور داشته باشند . غذا دادن به میهمانان و پذیرایی از خانواده هایی که دعوت دو طرف ( عروس و داماد ) را پذیرفته اند نیز در اسلام بسیار استحباب دارد .

رسول اکرم (ص) یکی از موارد ولیمه دادن را هنگام مراسم عروسی و ازدواج دانسته اند . البته به فرمایش آن حضرت نباید میهمان و دعوت شدگان به عروسی شتاب کنند زیرا یاد آور دنیا و زندگی ظاهری است .

حضرت اما رضا (ع) در این باره فرموده اند : من السنه اطعام الطعام عند الترویج یعنی : از سنت پیامبر اکرم (ص) طعام دادن هنگام ازدواج است .


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : شنبه یکم مرداد ۱۳۹۰ | 17:5 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

اهميت روابط جنسی

اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی
خلاصه : بدون وجود صمیمیت فیزیکی، چه چیز می تواند شما دو نفر را همچنان نزدیک به هم نگه دارد؟
متن کل خبر : تعداد زیادی از زوج ها در تلاش هستند تا به هر طریقی که می شود شادی، خوشی و رضایت مندی را در زندگی مشترکشان بیدار نگه دارند. عوامل بسیار زیادی وجود دارند که می توانند به راحتی زندگی جنسی انسان ها را تحت الشعاع قرار دهند؛ مثل: برنامه های سخت کاری، نگهداری و مراقبت از فرزندان، افزایش سن و ....

بدون وجود صمیمیت فیزیکی، چه چیز می تواند شما دو نفر را همچنان نزدیک به هم نگه دارد؟ شاید با خود بگویید چیزهایی شبیه به: مرور خاطرات گذشته، دوستان، اقوام و خیلی چیزهای دیگر. ولی به راستی عشق تا چه اندازه می تواند در زندگی مشترک مهم باشد؟

بوسه = زندگی شیرین
قابل باور است که برخي مي‌گويند بالا رفتن سن، باعث از بین رفتن حس رضایتمندی در رابطه جنسی می شود. به همین دلیل روند طبیعی زندگی از جمله داد و فریاد کردن فرزندان، و یا برنامه های شلوغ کاری نباید به هیچ وجه مانع سلامت روانی زوجین و امتناع ورزیدن هر یک نسبت به برقراری رابطه
جنسی با دیگری شود. مسائل جنسی از اهمیت چشمگیری برخوردار هستند. مخصوصا زمانی که شما تعهد دارید تا در هیچ کجای دیگر سراغ آنها نروید. برای داشتن یک زندگی سالم، هر دو طرف باید بر روی ارتباط خود کار کنند. اما در اینجا یک راز کاملا سری هم وجود دارد:

و آن چیزی نیست جز "بوسیدن".

به نظر می رسد زن و شوهر ها پس از ازدواج به اندازه دوران نامزدی یکیدیگر را نمی بوسند. بدون هیچ شکی باید این کار را انجام دهند. چه چیز بهتر از بوسه ای از لبها می تواند یک زندگی را از خطر نابودی نجات دهد؟

"هر کاری می توانید انجام دهید"
در حقیقت هر زندگی مشترکی بدون توجه به این مطلب که در آغاز تا چه حد داغ و پرحرارت بوده، پس از مدتی هیجان اولیه خود را از دست می دهد. در این حالت برقراری رابطه جنسی به کمترین میزان خود می رسد. البته اگر در طول این دوره دو طرف از طرق دیگر بتوانند نزدیکی موجود را حفظ کنند، مشکل حادی به وجود نخواهد آمد.
اما شادی و رضایتمندی از آمیزش، زمانی به طور کلی از زندگی مشترک محو میشود که زوجین یکدیگر را در انتهای لیست اولویت هایشان قرار دهند و با هم مانند هم اتاقی رفتار کنند و نه بیشتر. اغلب در این زمان اگر رابطه جنسی هم برقرار شود، بیشتر به خاطر مرتفع کردن نیازهای جنسی است و طرفین هیچ اهمیتی به مهر و محبتی که می تواند از این طریق ایجاد شود، نمی دهند.

دیگر برایشان لبخند زدن با هم معنایی ندارد، برای عاطفه و مهربانی ارزش قائل نیستند و فراموش می کنند که به چه دلیل با هم ازدواج کرده و تعهد و سرسپردگی به یکدیگر داده اند.
آقایون چه ازدواج کرده باشند چه نباشند، نیاز به برقراری رابطه جنسی دارند. خانم ها بسیار احساساتی بوده و علایق خاصی دارند: آنها شهوت طلب هستند و دوست دارند دیگران نشان دهند که خواهانشان هستند. ولی نظر آنها در مورد آمیزش با شوهرانشان؟

عقیده آنها چیزی جز این نیست: می خواهند بخواهند نمی خواهند نخواهند! تنها چیزی که در مورد متاهلین وجود دارد این است که نیازهایی داریم و هر طور شده کاری می کنیم تا بتوانیم آنها را براورده سازیم. شما به هیچ وجه نباید از نیازهای ذاتی خود خجالت بکشید؛ شما ازدواج کرده اید تا احساسات و نیازهای وجودیتان را با فرد دیگری در میان بگذارید و اگر بخواهید بار تمام این موارد را به تنهایی به دوش بکشید، چیزی نخواهد گذشت که حلقه مشترک شما از هم پاشیده شود. در زندگی مشترک اگر یک کمی بیشتر تلاش کنید تا نیازهای طرف مقابل را براورده سازید جای دوری نخواهد رفت.

یک زندگی زمانی موفق است که بین نیازهای عقلی، روحی و جسمی تعادل کامل برقرار باشد. خوب این سوال مطرح می شود که: کدامیک از این سه مورد نقش حساس تری در "بهتر" و یا "بدتر" کردن زندگی دارد؟ س؟ک؟س و شهوت جزئی از هر رابطه ای است و می توان آنرا به راحتی بدست آورد، اما دو مورد دیگر نیاز به صمیمیت و ارتباط بیشتری دارند. زمانی که برقراری رابطه
جنسی در خطر باشد، دیگر هیچ فرصتی برای موارد دیگر باقی نمی ماند، چه برسد به اینکه بخواهید به رشد و شکوفایی عقلی و روحی نیز برسید. هنگامیکه سن انسان ها افزایش پیدا می کند، تغییر و تحولاتی در فیزیک بدنشان رخ می دهد. اما ایا این تغییرات باید در زندگی جنسی و احساسی نیز تاثیر بگذارد؟! به همین دلیل در اولین سال های ازدواج زوجین باید سعی کنند که بهترین دوست های هم باشند، نسبت به هم علاقه پیدا کنند، و یکدیگر را تحریک نمایند؛ دلیل تمام این کارها تنها این است که س؟ک؟س خیلی جلوتر از عشق و محبت در رابطه به وجود می آید و اگر بتوانید با موفقیت کامل از پس آن برایید، متوجه خواهید شد که زندگی مشترک معنای عمیقی دارد و فقط پیر شدن در کنار یک شریک زندگی نیست.

"همه چیز به نزدیکی و صمیميت باز می گردد" س:ک:س در زندگی مشترک اهمیت زیادی دارد. می توانید از تمام متاهلين بپرسید که کدامیک حاضر است به زندگی مشترکی که در آن خلا
جنسی وجود دارد، ادامه دهد. برخی از افراد از اینکه نمی توانند به حد دلخواه با شریک زندگی خود ارتباط جنسی برقرار کنند، راضی نیستند و طرف مقابل تصور می کند: "که مسئله مهمی نیست، فقط س:ک:س است" اما برای فردی که خواستار این رابطه است، اهمیت دارد. آمیزش تنها رسیدن به رضایت جسمی نیست، بلکه احساس خواسته شدن، ارتباط نزدیک، و دوست داشتن در آن وجود دارد. زمانی که چنین سوء تفاهم هایی به وجود می آید، صمیمیت و نزدیکی از تمام سطوح زندگی رخت بر می بندد. زوجین گذراندن وقت در کنار یکدیگر، در آغوش گرفتن، صحبت کردن با هم، و خندیدن به جوک های یکدیگر را فراموش کرده و در برخی موارد آنرا به طور کلی متوقف می کنند. تنفر، دشمنی و فاصله زیاد جای دوستی و عشق را میگیرد. این امر زندگی مشترک شما را در خطر خیانت و یا طلاق قرار می دهد؛ اما نقطه امیدواری اینجاست که صرفنظر از عوامل کاهش ارتباط جنسی، چه به دلیل مسائل بیولوژیکی باشد چه به خاطر مسائل شخصی، یک مورد کمکی وجود دارد و آن هم خواست و اراده شماست. اگر واقعا بخواهید که یک زندگی سرشار از مهر و محبت را دنبال کنید، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

اهميت روابط جنسی"س:ک:س ، عشق را زنده می کند" س ک س مانند یک چسب می تواند رابطه دو نفر را همچنان متصل به هم نگه دارد. اگر یکی از طرفین و یا هر دوی آنها به نارضایتی جنسی برسند، به راحتی از ارتباط با هم خسته می شوند و بدون اینکه خودشان متوجه شوند از هم فاصله میگیرند. ممکن است به دلایل دیگر با هم بحث و جدل راه بیندازند، غافل از اینکه دلیل اصلی تمام این بگو مگوها و کشش ها نداشتن رابطه سالم جنسی است. هر چقدر نفاق و ناهماهنگی در رابطه زناشویی افزایش پیدا کند دو طرف میل کمتری نسبت به برقراری رابطه جنسی با یکدیگر پیدا می کنند. این جر و بحث ها یک دور تسلسل را به وجود می آورند که نه تنها زندگی جنسی، بلکه خود ارتباط را نیز تحت الشعاع قرار میدهند. یکی دیگر از عواقب زندگی فاقد ارتباط جنسی این است که پس از مدتی هر گونه ارتباط فیزیکی متوقف می شود. در آغوش گرفتن و بوسیدن، هیچ گاه نمی تواند جای س:ک:س را بگیرد اما، چنین معاشقه‌هایی به نوبه خود در افزایش صمیمیت مهم هستند و به برقراری رابطه سالم زناشویی کمک می کنند. اگر زن و شوهر نسبت به هم رفتاری شبیه به دو هم اتاقی را پیدا کنند، پس از مدتی برای هر دو نفر دلیل با هم بودنشان سوال برانگیز می شود. به خاطر تمام این دلایل، برای زوجین در هر سنی که باشند، مهم است که در این زمینه فعال باشند و شعله های اتش عشقشان را فروزان نگه دارند. اگر اتش ارتباط جنسی به طور کامل خاموش شود، هر چند آهسته اما یقینا ارتباطشان نیز از بین خواهد رفت .


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : شنبه یکم مرداد ۱۳۹۰ | 17:4 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

کجرویهای جنسی تربیت جنسی و کجرویهای جنسی

وجود نیازهای جنسی در انسان، مانند نیازهای ابتدایی نظیر گرسنگی یا تشنگی مسئله‏ای طبیعی به شمار می‏رود . اما این نیاز در دوران بلوغ از قدرتمندترین جنبه‏های حیاتی محسوب می‏گردد که دیگر جنبه‏های عاطفی، عقلانی و اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده، در پاره‏ای از موارد برای ارضاء خویش قوانین را زیر پا می‏گذارد . از همین جا است که مفهوم «انحرافات جنسی‏» پدید می‏آید و بر همه روشهای کسب لذت جنسی که مورد قبول قوانین دینی و اجتماعی نباشد، اطلاق می‏گردد . (15)
در واقع، با کاهش قدرت مقاومت اراده و ایمان شخص در برابر جاذبه‏ها و کششهای جنسی، زمینه بروز کجرویهای جنسی مهیا می‏شود و نوجوان به یک یا چند بزه جنسی روی می‏آورد . کامجویی از خود یا کشش به سوی جنس موافق یا گرایشهای غیرقانونمند به سوی جنس مخالف از جمله گرایشهای انحرافی به حساب می‏آید .
همچنین این گونه انحرافات موجب رشد احساس ناتوانی و عجز در برابر کششهای نامطلوب جنسی گردیده، نوجوان را به موجودی بی‏اراده و ناتوان تبدیل می‏کند . این حس ذلت‏زا را امیرمؤمنان علیه السلام در گفتار خویش این چنین بیان می‏کنند: «عبد الشهوة اذل من عبد الرق; (16) آن کس که بنده [و برده] شهوت خویش است، ذلیل‏تر از بنده برده می‏باشد .»

کجرویهای جنسی تربیت جنسی و کجرویهای جنسی
وجود نیازهای جنسی در انسان، مانند نیازهای ابتدایی نظیر گرسنگی یا تشنگی مسئله‏ای طبیعی به شمار می‏رود . اما این نیاز در دوران بلوغ از قدرتمندترین جنبه‏های حیاتی محسوب می‏گردد که دیگر جنبه‏های عاطفی، عقلانی و اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده، در پاره‏ای از موارد برای ارضاء خویش قوانین را زیر پا می‏گذارد . از همین جا است که مفهوم «انحرافات جنسی‏» پدید می‏آید و بر همه روشهای کسب لذت جنسی که مورد قبول قوانین دینی و اجتماعی نباشد، اطلاق می‏گردد . (15)
در واقع، با کاهش قدرت مقاومت اراده و ایمان شخص در برابر جاذبه‏ها و کششهای جنسی، زمینه بروز کجرویهای جنسی مهیا می‏شود و نوجوان به یک یا چند بزه جنسی روی می‏آورد . کامجویی از خود یا کشش به سوی جنس موافق یا گرایشهای غیرقانونمند به سوی جنس مخالف از جمله گرایشهای انحرافی به حساب می‏آید .
همچنین این گونه انحرافات موجب رشد احساس ناتوانی و عجز در برابر کششهای نامطلوب جنسی گردیده، نوجوان را به موجودی بی‏اراده و ناتوان تبدیل می‏کند . این حس ذلت‏زا را امیرمؤمنان علیه السلام در گفتار خویش این چنین بیان می‏کنند: «عبد الشهوة اذل من عبد الرق; (16) آن کس که بنده [و برده] شهوت خویش است، ذلیل‏تر از بنده برده می‏باشد .»
و در جایی دیگر در تشبیهی زیبا به واقعیتی سهمناک اشاره کرده، می‏فرمایند: «عبد الشهوة اسیر لا ینفک اسره; (17) بنده شهوت همانند اسیری است که اسارتش همیشگی و بی‏پایان است .»

انواع انحرافات جنسی
انحرافهای جنسی را می‏توان به سه دسته کلی تقسیم نمود:
الف . انحرافهای هدفی: در این نوع انحرافها، هدف جنسی نادرست انتخاب می‏شود، مانند: همجنس‏گرایی و خودارضائی که در اولی شریک جنسی از جنس موافق است و در دومی، شخص، خود شریک جنسی خویش است .
ب . انحرافات روشی: در این دسته، هدف جنسی درست گزینش می‏شود، ولی در شیوه برآوردن ارضاء نیاز جنسی روش نامناسبی برگزیده می‏شود، مانند: جنون دیگرآزاری یا خودآزاری که در حین آمیزش جنسی از فرد سرمی‏زند .
ج . انحرافهای شدتی: این دسته که بیشتر ضعف یا شدت در فعالیتهای جنسی را دربر می‏گیرد به خودی خود انحراف جنسی - شرعی محسوب نمی‏شود، اما به عنوان بیماری مورد بررسی قرار می‏گیرد . (18)
در اینجا مناسب است‏یادآور شویم که متاسفانه نوع شایع انحراف جنسی در میان نوجوانان، استمناء یا خود ارضائی است که نظر به اهمیت این موضوع مباحث آتی را با تاکید بر این انحراف پی خواهیم گرفت .

کجرویهای جنسی و علتها
در زمینه بررسی علتهای انحرافات جنسی باید اعتراف نمود که این گونه علتها دامنه‏ای بسیار گسترده دارند که توجه به همه آنها از حوصله این نوشتار خارج است . از این رو، به مهم‏ترین علل اشاره کوتاهی خواهیم داشت:
الف . کنجکاویها: کودک در سنین پایین با کنجکاوی در مورد اندام خویش با دستگاه تناسلی نیز آشنا می‏شود و از آنجا که تماس با آن موجب نوعی لذت می‏شود به ادامه کار تشویق می‏شود . مناسب است در این موارد والدین او را متوجه کارهای دستی - هنری و بازیهای پرنشاط نمایند .
ب . ناآگاهی: نوجوان ممکن است‏به صورت اتفاقی دچار خودارضائی شود و به خاطر لذت حاصل از آن و بدون توجه به خطرهایی که او را تهدید می‏کند به این کارها ادامه دهد . در اینجا است که وظیفه والدین بیش از هر زمان دیگر سنگین‏تر است و باید سبت‏به علائمی همچون بی‏حسی، کسالت، افسردگی، انزوا و ... عکس‏العمل لازم را نشان دهند و موضوع را بدون برچسبهای ناروا و با مشورت با افراد آگاه، مورد بررسی قرار دهند .
ج . خانواده‏های آسیب‏زا: رعایت مسائل جنسی بین والدین و رعایت‏حریمها در این مورد می‏تواند در تربیت جنسی نوجوان نقش چشم‏گیری داشته باشد . همچنین نوع برخورد والدین با فرزندان دختر و پسر و جداسازی آنها از یکدیگر، از اهمیت‏به‏سزایی برخوردار است .
د . حقارت و تحقیر: از جمله عوامل مخرب شخصیت نوجوان که می‏تواند در ابتلای وی به انحرافهای جنسی نقش مهمی ایفا کند، سرزنشها و ایجاد عقده حقارت در نوجوان است . بی‏تردید کسی که از خودباوری بیشتری برخوردار است، کمتر به دام این گونه کجرویها می‏افتد و برعکس، شخصیتهای خودکم‏بین و تحقیر شده، دفاع روانی مناسبی در برابر طوفان شهوات نداشته، در پنجه این انحرافات گرفتار می‏شوند .
ه . تقلید و بدآموزی: دوران نوجوانی، دورانی آمیخته با تقلید است . تقلیداز گروه همسالان و بزرگسالان محبوب، از همین ویژگی نشات می‏گیرد . تقلید، گاه جنبه بدآموزی به خود می‏گیرد و به تقلید رفتارهای ناهنجار جنسی می‏انجامد . شاید به همین دلیل است که امام باقر علیه السلام در مورد تاثیر دوستان ناباب از زبان لقمان می‏فرماید: «ومن یقارن قرین السوء لا یسلم; (19) آن کس که با دوست ناباب همنشین شود، سالم نمی‏ماند .»
و . عوامل فرهنگی: وجود مجلات، عکسها و فیلمهای مبتذل، همچنین فضاهای مختلط و بی‏بندوبار و کتابهای نامناسب می‏تواند عاملی مهم در انحرافهای جنسی باشد . این گونه عوامل به ویژه رسانه‏های تصویری، از آنجا که با حافظه ماندگار دیداری سر و کار دارند، از آسیب‏زایی بیشتری برخوردارند .
ز . لباسهای نامناسب: پوشیدن لباسهای تنگ یا لباسهای جنس مخالف، موجب تشدید هیجان جنسی شده، در نتیجه باعث فروافتادن به کام مشکلات می‏گردد .
ح . محبت‏جویی: خلا عاطفی و روانی راه را برای سوء استفاده دیگران و پناه بردن نوجوان به دیگران هموار می‏سازد و او را به سوی کام‏یابیهای مجازی می‏کشاند

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : شنبه یکم مرداد ۱۳۹۰ | 16:59 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

چندی پیش یکی از دوستان بصورت اتفاقی متوجه می شود دخترش که سنی حدود 11 تا 12 سال دارد وارد وبلاگ اینجانب شده و مشغول مطالعه وبلاگ است. ایشان با ناراحتی از اینکه دخترشان مطالب این وبلاگ را خوانده اند در چند نظر مطالبی گفتند به شرح زیر:


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه سی و یکم تیر ۱۳۹۰ | 1:3 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

برانگيختگي سكسي و رسيدن به ارگاسم براي زنان يك موضوع کاملاً  پيچيده است که فكر و بدن زنان را گرفتار مي کند. ذهن انسان پيامهاي تحريك آميز از بدن انسان دريافت مي کند، آنها را پردازش ميکند و بر اساس آموخته ها و تجربيات گذشته بدن را وادار ميکند که به آنها پاسخ دهد. مغز ممكن است شروع به پاسخ به فرآيند برانگيختگی ای که در خيال وجود دارد مانند فانتزي سكسي، يا محرك هاي ديداري مانند ديدن شريك لخت، يا محرکهاي شنيداري مانند شنيدن صداي شريك، يا محرکهاي بويايي مانند بو کشيدن بدن شريک و يا محر کهاي چشايي مانند چشيدن بدن شريك بنمايد. بدن ممكن است در اثر لمس کردن اندامهاي تناسلي يا پستانها توسط يك زن يا شريك، وزش باد و هوا بر روي پوست لخت و نمايان و يا برانگيخگي اندام تناسلي و پستانها توسط البسه، شروع به فرآيند برانگيختگي بنمايد. در حالي که فكر و بدن هردو قادر به تجربة برانگيختگي جنسي بطور جداگانه هستند ولي قادر به رسيدن به ارگاسم بطور جداگانه نيستند. ارگاسم نيازمند آن است که فكر و بدن با يكديگر عمل کنند. خيالات ذهني به تنهايي مي توانند باعث ارگاسم بشوند، اما شما هميشه ارگاسم را با بدنتان بايد احساس کنيد. همة برانگيختگيهاي سكسي و تحريكات ممكن است از يكي از آنها سرچشمه بگيرد، اما ارگاسم در هر دوي آنها اتفاق مي افتد


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه سی و یکم تیر ۱۳۹۰ | 0:58 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

با چنین اعتیادهایی باید قبل از اینکه غیرقابل کنترل شوند، مقابله کنید. پرنوگرافی هم مثل چیزهای دیگر عادتی اعتیادزا است که خیلی زود از کنترل شما خارج می شود. همچنین خرید فیلم های پورنو، سر زدن به سایت های اینچنینی و شرکت در فعالیت های هرزه نگاری برایتان ممنوع و غیرقانونی است.  

مراحل

1. تشخیص دهید که پورنوگرافی به خاطر تاثیرات هورمونی که دارد از عادت های بد دیگر اعتیادآورتر است و درنتیجه فقط زمانیکه خودتان واقعاً بخواهید می توانید آن را کنار بگذارید.

2. منابعی که از آن پورنوگرافی دریافت می کنید را شناسایی کنید. آیا این منبع اینترنت است؟ یا یک مجموعه فیلم؟ به مرحله 4 دقت کنید.

3. بین خودتان و آن منابع فاصله بیندازید، مثلاً: کامپیوترتان را در یک اتاق عمومی در خانه قرار دهید نه در اتاق خواب شخصیتان. همچنین می توانید این وب سایت ها را در ویندوز کامپیوترتان بلاک کنید تا دیگر نتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه سی و یکم تیر ۱۳۹۰ | 0:56 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

در بیشتر مردها و زنها توجه شریک جنسی به قسمتهای دیگری از بدن غیر از اندام های جنسی موجب بوجود آمدن شهوت و میل جنسی میشود. تحریک خوب و مناسب این نقاط میتواند لذت سكس را چند برابر کند. باید توجه داشت که مناطق لذت بخش بدن در افراد متفاوت است و شما باید بتدریج مناطق حساس بدن خود و شریک جنسیتان را کشف کنید.این موضوع که مرد بیشتر از طريق نزديكي به اوج لذت جنسي مي رسند کاملاْ درست است ولی افرادی که فکر میکنند تنها نقطه شهوانی بدن مرد اندام جنسی اوست هرگز زحمت جستجو برای یافتن مناطق حساس دیگر را به خود نداده اند.

 اگر شما به بدن مرد بیشتر توجه کنید قسمتهایی را کشف خواهید نمود که به کمک آنها خیلی سریع و راحت میتوانید مرد را تحریک کنید .


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه سی و یکم تیر ۱۳۹۰ | 0:52 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

در اینجا درباره ازدواج با زن طلاق گرفته (مطلقه ) مطالبی را به اطلاع خوانندگان عزیز می رسانیم.

بر خلاف باورهای نادرست عمومی همان طور که مرد پس از فوت همسرش یا جدایی زندگی مشترک حق دارد با دیگری ازدواج کند برابر شرع و قانون مدنی، زن نیز از چنین حقی برخوردار است ولی در عمل می بینیم که به واسطه وجود برخی سنت های غلط و یا برداشت های نادرست از قوانین شرعی زنان ایرانی از تشکیل مجدد خانواده پرهیز می کنند حال آنکه همانند مرد زن نیز، با رعایت شرایط خاص پس از فوت همسر یا طلاق حق دارد مجددا ازدواج کند.
اما برای ازدواج مجدد با زن مطلقه توجه به نکات زیر ضروری است:
زن مطلقه باید بعد از طلاق عده نگه داشته باشد یعنی مدتی را که قانون برای او مقرر کرده و تا پایان آن مدت نمی تواند شوهر دیگری اختیار کند.
عده طلاق 3طهر است مگر اینکه زن به اقتضای سن عادت زنانگی نبیند که در این صورت عده او سه ماه است و اگر زن حامله باشد


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه سی و یکم تیر ۱۳۹۰ | 0:49 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

بررسی رابطه جنسی از نوع مقعد و آسیبهای جسمانی آن از منظر پزشکی :

هیچ پزشکی رابطه مقعدی را توصیه نمی کند و مسلما هیچ نظریه مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن رابطه مقعد ارائه نگردیده ، بر عکس رابطه مقعد همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده .

پزشکان گفته اند : دستگاه گوارشی دارای دو نوع اسفنکتر sphincter که یکی از آنها داخلی و غیر ارادیست و دریچه ورودی غذا به معده و خروج آن می باشد و یکی دیگر از این اسفنکتر ها خارجیست که این یکی ارادیست وقتی که غذا بلعیده می شود ، از طریق مری پایین آمده و به سمت معده می رود . در محل ورود و خروج معده ، عضلات حلقوی وجود دارند که به آنها اصطلاحا "اسفنکتر"  (sphincter)  گفته می شود و به عنوان دریچه عمل می کنند.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه سی و یکم تیر ۱۳۹۰ | 0:48 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

حالت ۱

در این حالت زن و مرد هر دو به یک پهلو خوابیده و مرد از پشت به زن نزدیک می شود.

ویژگیها:
- امکان لمس تمامی پشت زن توسط مرد که در حالات قبل کاملا صورت نمی گرفت.
- احساس نوعی امنیت از جانب زن (این احساس نیاز اغلب افراد می باشد تا با تکیه بر کسی که دوستش دارند تامین میشود).
- مرد می تواند با در تماس قرار دادن آلت خود با باسن زن باعث نعوذ آلت خود شود (برای مردهایی که دیرتر دچار نعوذ می شوند).
- اکثر زنها به بازی و لمس کردن باسن شان توسط مردها آنهم با استفاده از دست تمایل دارند اما با دخول در باسن به دلایلی (بعدها توضیح خواهم داد) آنچنان موافق نیستند.
- مرد به راحتی قادر به ماساژ و لمس سینه های زن است.
- زن کمترین فعالیت را داراست.
- مناسب برای زنان باردار و خسته و یا در حال خواب(البته با رضایت و آگاهی زن).
- امکان بوسیدن لبها اندک است.

وضعیت پاها:
-


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه سی و یکم تیر ۱۳۹۰ | 0:47 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

7 عـامـل مـوثـر بـر میـل جـنـسـی
حتما پای یک مساله تغذیه‌ای در میان است. تعجب نکنید چون دکتر مارتا موریس، پژوهشگر دانشگاه تافت می‌گوید که غذاهای مختلف هم می‌توانند روی احساسات جنسی ما تاثیر بگذارند.
1.تغذیه
اگر سطح فولات خون شما پایین باشد به طور حتم انرژی و تمایل شما هم به برقراری رابطه زناشویی کمتر خواهد بود. تحقیقات جهانی نشان می‌دهند که خانم‌ها به طور معمول به اندازه کافی ویتامین‌های گروه B را دریافت نمی‌کنند و این مساله می‌تواند در کاهش میل جنسی آنها موثر باشد. به علاوه، کمبود آهن هم می‌تواند باعث بدخلق شدن خانم‌ها و پایین آمدن میل جنسی‌شان بشود. بنابراین شما می‌توانید با مصرف به اندازه غذاهای حاوی آهن و فولات مانند اسفناج، عدس، انواع گوشت‌ها و حبوبات، همیشه میل جنسی خود را زنده نگه دارید. با این حساب، می‌بینید که گاهی اوقات یک مساله ساده و پیش پا افتاده می‌تواند در کاهش یا افزایش میل جنسی شما بسیار موثر باشد و زندگی زناشویی‌تان را به شدت تحت تاثیر خود قرار بدهد. اگر می‌خواهید عوامل تاثیرگذار دیگر در رابطه با زندگی زناشویی‌تان را هم بشناسید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که نگاهی به این مقاله و 7 توصیه‌اش بیندازید.

2.ماساژ
بیشتر افراد شاغل پس از برگشتن از محل کار خود، آن قدر از کار و ترافیک راه و استرس ناشی از آنها خسته هستند که ترجیح می‌دهند به جای داشتن یک رابطه زناشویی لذت‌بخش، بدون خوردن شام بخوابند تا این‌طوری از دست خستگی روزانه‌شان خلاص شوند. اما نظر روان‌شناسان و متخصصان سلامت جنسی چیز دیگری است. آنها معتقدند که خانم یا آقا می‌توانند با ماساژ دادن شانه و گردن همسر خود، هم خستگی کار و استرس روزانه را از او دور کنند و هم با تماس پوستی که از این طریق ایجاد می‌کنند، او را برای برقراری یک رابطه زناشویی خوب، آماده سازند. راستی! یادتان باشد که تنها 10 دقیقه ماساژ دادن برای آمادگی پیش از رابطه زناشویی، کافی است.

3.ورزش
تحقیقات نشان داده‌اند که هرچقدر خانم‌ها اندام متناسب‌تری داشته باشند، تمایلشان به داشتن رابطه زناشویی و رضایت پس از برقراری رابطه‌شان هم بیشتر می‌شود. دکتر جودیس گربر، استاد روانشناسی دانشکده پزشکی ورمونت تحقیقی را در این زمینه انجام داده و می‌گوید: «بیشتر خانم‌های 45 تا 55 ساله‌ای که از رابطه زناشویی خود رضایت دارند، اندامشان متناسب است و از چاقی یا لاغری مفرط رنج نمی‌برند». شاید بعضی‌ها فکر کنند که ورزش کردن قبل از ساعت خواب می‌تواند باعث به هم خوردن نظم و زمان خواب آنها شود. در صورتی‌که نظر دکتر ژانت هاید، روان‌شناس چیز دیگری است. او می‌گوید: «35 تا 40 دقیقه ورزش کردن با شدت متوسط، درست قبل از خوابیدن، جریان خون را در بدن شما منظم‌تر و کارکرد سیستم عصبی‌تان را هم بهتر می‌کند. با منظم شدن جریان خون و بهتر شدن کارکرد سیستم عصبی هم،‌ تمایل شما به داشتن یک رابطه زناشویی لذت‌بخش پیش از خوابیدن دوچندان می‌شود».

4.برانگیختگی
خیلی‌ها فکر می‌کنند که باید برای شروع رابطه زناشویی و رسیدن به اوج لذت، حتما 2 تا 3 ساعت معاشقه پیش از رابطه داشته باشند و به همین خاطر هر وقت که زمان زیادی ندارند، به‌‌رغم تمایل‌شان از خیر برقراری رابطه با همسر خود می‌گذرند. اما پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا می‌گویند که تنها 7 تا 13 دقیقه معاشقه پیش از رابطه زناشویی برای برانگیختن تمایل جنسی خود فرد و همسرش کافی است و شما نباید با فکر طولانی و خسته‌کننده بودن رابطه، به طور کلی آن را کنار بگذارید!

5.عصبانیت
هرگز با عصبانیت یا ناراحتی به رختخواب نروید! عصبانیت یا ناراحتی می‌تواند باعث به هم خوردن خلق‌وخوی همسر شما هم بشود و به این ترتیب ممکن است شما نتوانید رابطه زناشویی خوبی را برقرار کنید یا حداقل اینکه هیچ‌ کدامتان از رابطه‌ای که دارید، لذت نبرید. بنابراین بهتر است که قبل از خوابیدن در مورد موضوعی که باعث عصبانیت یا ناراحتی شما شده با همسرتان صحبت کنید تا زندگی زناشویی‌تان تحت تاثیر آن قرار نگیرد.

6.شناخت
یکی از مهم‌ترین مسائلی که ممکن است باعث کاهش تمایل جنسی شما یا همسرتان بشود،‌ نداشتن شناخت کافی در مورد تمایلات جنسی طرف مقابل است. بنابراین بد نیست که شما هر چند وقت یک‌بار در مورد تمایلات جنسی خود با همسرتان صحبت کنید و اگر مشکلی در رابطه زناشویی‌تان وجود دارد، حتما همسرتان را از آن مطلع کنید تا این مشکلات کوچک، روز به روز بزرگ‌تر نشوند و شما را نسبت به هم سرد و دلزده نکنند.

7.بوهای مختلف
شاید برایتان جالب باشد اگر بشنوید که رایحه‌های مختلف هم می‌توانند در کاهش یا افزایش میل جنسی شما یا همسرتان تاثیرگذار باشند! مثلا تحقیقات جدید نشان داده‌اند که بوی خیار، شیرین‌بیان و پودر بچه می‌تواند تا 13 درصد و بوی اسطوخدوس و پای کدو حلوایی تا 11 درصد سطح خون واژینال را در خانم‌ها بالا ببرد و باعث افزایش تمایل جنسی آنها بشود. بنابراین شما می‌توانید مقداری پای کدو حلوایی را به‌عنوان دسر بعد از شام میل کنید یا مقداری خیار حلقه‌‌شده را کنار تخت‌تان قرار بدهید.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : پنجشنبه سی ام تیر ۱۳۹۰ | 11:36 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

آکنه

یکی از عوارض شایع دوران نوجوانی آکنه یا جوش غرور است که علت آن تغییرات هورمونی در بدن است و در دختران، به خصوص پیش از شروع عادت ماهیانه شدت می ‌یابد. آکنه با عواملی مانند پوست چرب و شیوه تغذیه نادرست شدت می ‌یابد.بنابراین راه درمان آکنه‌های معمولی رعایت بهداشت پوست ، شستشوی مرتب صورت با صابون‌های غیرمحرک و پرهیز از دست‌زدن به آنهاست.

قاعدگی دردناک یا دیسمنوره

قاعدگی دردناک یا دیسمنوره یکی از شایع ترین مشکلات در حیطه بیماری های زنان است و در حدود ۵۰% از زنانی که دارای دوره های قاعدگی هستند، دیده می شود.

۱% زنان در سنین باروری به علت دیسمنوره های شدید به مدت ۱ تا ۳ روز در ماه از انجام فعالیتهای روزانه باز می مانند.

انواع دیسمنوره
1- دیسمنوره اولیه : به قاعدگی دردناک در غیاب بیماریهای واضح لگنی اطلاق می شود و ۷۵% از دردهای قاعدگی را شامل می شود.

2- دیسمنوره ثانویه: عبارت است از قاعدگی دردناک ناشی از بیماریهای لگنی زمینه ای مانند: آندومتریوز، بیماری التهابی لگن، آدنومیوز و … که ۲۵% از دردهای قاعدگی را شامل می شود.

بقیه نوشته ها در...


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه سی ام تیر ۱۳۹۰ | 11:35 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

قاعدگی (پریود) یکی از مراحل بلوغ در دختران است. قاعدگی مانند بسیاری از علایم دیگر بلوغ ممکن است برای دختران گیج کننده باشد. بعضی از دختران ممکن است به نوعی از آن ترس داشته باشند یا نگران آن باشند. بسیاری از دختران و پسران درک کاملی از دستگاه تناسلی زنان و چگونگی کارکرد آن در طی یک دورة قاعدگی ندارند و همین موضوع قاعدگی را برای آنان اسرارآمیز جلوه می‌دهد.

 دوران قاعدگی یکی از مهم ترین دوره‌های زندگی هر خانمی است و از آنجا که به‌ طور معمول، خانم ها را یک هفته در ماه درگیر می ‌کند، اهمیت ویژه‌ای دارد.بروز اولین قاعدگی در دختران جوان نباید موجب ترس و نگرانی آنها شود. این امر نشان می‌ دهد که آنها سالم هستند و آمادگی مادر شدن را در آینده دارند.

در ضمن مادر و خواهر بزرگ تر، اولیای مدرسه و معلمان بهداشت می‌ توانند درباره این پدیده با نوجوانان صحبت کرده و نگرانی و ترس آنها را برطرف‌ کنند و به آنها توضیح دهند که قاعدگی نه تنها بیماری نیست، بلکه امری ضروری و طبیعی برای بدن است، اگرچه ممکن است به ظاهر موجب ناراحتی شود.
یک دورة‌ قاعدگی مدت زمان اولین روز خونریزی در یک ماه تا اولین روز خونریزی در ماه بعد است. مثلاً اگر اولین خونریزی دختری در ۸ اردیبهشت باشد و روز اول خونریزی بعدی وی در ۲ خرداد باشد دورة قاعدگی او ۲۴ روز طول کشیده است (از ۸ اردیبهشت تا ۱ خرداد).

بلوغ و قاعدگی

زمانیکه دختری به بلوغ می رسد (معمولاً در سنین۸ تا ۱۳ سالگی)، بدن و ذهن در بسیاری جهات شروع به تغییر و تحول می‌کند. هورمونها در بدن رشد فیزیکی جدیدی را آغاز می‌کنند، مثلاً پستانها شروع به رشد می‌کنند. حدود۲ الی ۵/۲ سال بعد از شروع رشد پستانها، اولین خونریزی قاعدگی در یک دختر اتفاق می افتد. حدود ۶ماه قبل از آغاز اولین دورة قاعدگی، دختر ممکن است متوجه افزایش ترشح از دستگاه تناسلی خود شود که مسأله‌ای شایع در میان دختران است و نباید از آن نگران باشد مگر آنکه این ترشحات بسیار بد بو باشد یا باعث خارش گردد. اولین قاعدگی زمانی اتفاق می‌افتد که همة اجزاء دستگاه تناسلی دختر بالغ شده باشند و بتوانند با یکدیگر کار کنند.
 دختر بچه‌ها در بدو تولد با تخمدان‌ها، رحم و لوله‌‌های تخمدانی یا لوله های فالوپ (لوله‌هایی که در ادامة رحم در دو سمت تا تخمدانها کشیده می شوند) به دنیا می آیند. تخمدانها تخم مرغی شکل هستند و در دو طرف رحم در پایین شکم که لگن نامیده می‌شود، قرار می‌گیرند و حاوی هزاران تخمک هستند. دو لولة تخمدانی (فالوپ)، لوله هایی نازک و دراز هستند درست مثل یک رشته ماکارونی (البته کمی ضخیم‌تر) که داخل آن سوراخ باشد. هر لولة‌ فالوپ از رحم به سمت یک تخمدان کشیده می‌شود. رحم به شکل یک گلابی وارونه است که در وسط لگن قرار دارد. دیوارة رحم از عضلات قوی تشکیل شده است و وظیفة آن نگهداری از جنین در حال رشد است. پس از کامل شدن جنین، رحم با عضلات قوی خود، جنین را به بیرون می‌فرستد و بدین ترتیب جنین با عبور از داخل واژن (عضوی که از دهانة‌ رحم تا بیرون بدن امتداد می‌یابد) از بدن بیرون می‌آید و بدین وسیله نوزاد متولد می‌شود.

با بلوغ دختر، هورمونهایی از هیپوفیز (یکی از غدد موجود در مغز) ترشح می‌شود که این هورمونها تخمدانها را وادار به ساخت هورمونهای زنانه می‌کنند. این هورمونهای زنانه استروژن و پروژسترون نامیده می‌شوند که اثرات زیادی در بدن دختر دارند و به رشد جسمی و بالغ شدن او کمک می کنند.

پس شروع دوره های قاعدگی یک دختر، در هر ماه یک تخمک کوچک –بسیار کوچک که با چشم دیده نمی‌شود- از درون تخمدان آزاد می‌شود که به این عمل تخک گذاری می‌گویند. تخمک وارد لوله‌های فالوپ می‌شود و از طریق آن به سمت رحم حرکت می‌کند. اگر در طی این مسیر تخمک توسط یک اسپرم مرد بارور شود تخم ایجاد می‌شود و تخم به سمت رحم رفته و در آنجا لانه گزینی می‌کند و با چسبیدن به دیوارة رحم شروع به بزرگ شدن و رشد می‌نماید تا در پایان ۹ماه به یک نوزاد کامل تبدیل شود.

در صورتیکه تخمک با اسپرم برخورد نداشته باشد – مسأله‌ای که در اکثر دروه‌های قاعدگی اتفاق می‌افتد- تخمک بارور نمی‌شود و از بدن دفع می‌شود. در این صورت رحم که خود را آماده پذیرایی از تخم بارور کرده بود و با اضافه کردن مخاطات خود را برای لانه گزینی تخم آماده نموده بود، با تشکیل نشدن تخم (بارور نشدن تخمک) به حالت اول خود برمی‌گردد و برای این کار مخاطات و بافت اضافی رحم شروع به ریزش می‌کند. ریزش بافت و مخاطات که خونی است همان خونریزی قاعدگی است. باید توجه کرد که همانطوریکه توضیح داده شد، خونریزی قاعدگی فقط شامل خون نیست بلکه بافت اضافی و مخاطات خونی است که از رحم به بیرون ریخته می‌شود.

این وقایع هر ماه یکبار اتفاق می‌افتد. رحم خود را برای پذیرش تخم در طی یک ماه به تدریج آماده می‌کند و در نتیجه مخاطات و بافت اضافی در داخل آن بوجود می‌آید. در حدود اواسط یک دوره قاعدگی تخمک گذاری انجام می‌شود که در صورت عدم باروری تخمک با اسپرم مرد، در انتهای ماه همة بافت‌ها و مخاطات اضافی رحم به همراه تخمک به صورت خونریزی قاعدگی از بدن خارج می‌شود و این وقایع ماهانه ادامه می‌یابد تا اینکه زن در حدود سن ۵۰سالگی به یائسگی برسد. یائسگی به این معنی است که زن همة تخمک‌های موجود در تخمدانها را آزاد کرده است و دیگر تخمک ندارد. بنابراین دوره‌های قاعدگی نیز تمام می‌شود و دیگر امکان بچه‌دار شدن برای او نیست.

بقیه نوشته ها در ...


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه سی ام تیر ۱۳۹۰ | 11:32 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
بررسی تنوع طلبی جنسی
با وجود اینکه ارضاء جنسی در اوج لذت جنسی صورت می پذیرد اما متاسفانه اکثر افراد در رابطه زناشویی با شریک خود نمی توانند این اوج را به حد کفایت برسانند و به بیان دیگر به طور ناقص ارضاء می شوند، لازمه ی ارضاء شدن به صورت کامل آن است که دو طرف پیش از برقراری رابطه ی جسمانی، رابطه ی عاطفی را تجربه کرده باشند.


بیش از ۶۰ درصد افراد در اکثر موارد به طور ناقص ارضاء می شوند، اما این کامیابی های ناقص در جامعه و فرهنگ جنسی جهان چه تاثیری خواهد داشت؟

مردان که نتوانند از طریق رابطه زناشویی خود به ارضاء کامل برسند، به مانند گرسنگانی هستند که همه چیز را غذا می بینند، آنان همواره در جستجوی لذت جنسی اند و هیچ گاه سیر نمی شوند، طبعا اشخاصی که در روابط زناشویی به ارضاء کامل جنسی دست می یابند به رابطه زناشویی با همسر خود قانع اند، اما اگر کسی کاملا ارضاء نشود به آمیزش با همسر خود قانع نبوده و همواره در پی کشف فردی زیباتر و جذابتر و یا روشی جدید برای ارضای جنسی خویش است، به بیان ساده تر ریشه ی اصلی تنوع طلبی جنسی، انحرافات جنسی و…، نرسیدن به ارضای کامل جنسی و گرسنه ماندن است، تنوع طلبی جنسی ذاتی و برخواسته از طبیعت انسان نیست، بلکه پدیده ای است که هرگاه عشق در روابط زناشویی جامعه کمرنگ می شود، این نارضایتی ها متولد می گردد، بنابراین میزان تنوع طلبی جنسی با میزان عشق در جامعه رابطه ی عکس دارد، در جامعه ای که عشق معنای خود را از دست بدهد، مردان و زنان در طمع کسب لذت بیشتر و ارضای تنوع طلبی خویش، به دنبال چشم چرانی و تماشای فیلم ها و تصاویر غیر اخلاقی , انحرافات جنسی و… خواهند رفت…

اشتباه است اگر بگوییم که فردی که تنوع طلب نیست با همسر خود ارضاء می شود و فردی که تنوع طلب هست با چند شریک جنسی، صحیح تر آن است که بگوییم، فقط کسانی به معنای واقعی و کامل ارضاء می شوند که تنوع طلب نیستند، تنوع طلبی برخواسته از ارضاء های ناقص جنسی است و شخص تنوع طلب هیچ گاه به طور کامل ارضاء نمی شود، چنانچه شخص تنوع طلب بتواند چندین بار در رابطه زناشویی با یکی از شرکای جنسی خود ارضای کامل جنسی را تجربه کند، میل به تنوع طلبی در او کمرنگ و به مرور زمان ریشه کن خواهد شد!

اگر به همسرتان شک داشته و نگرانید از اینکه مبادا با شخص دیگری رابطه داشته باشد، به جای کنترل روابط و رفت و آمدهایش سعی کنید روابط عاطفی میان یکدیگر را قوی و قوی تر کنید، در اینصورت می توانید مطمئن باشید که او لحظه ای به شخص دیگری فکر نخواهد کرد .

موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : پنجشنبه سی ام تیر ۱۳۹۰ | 11:29 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

اسپرم کش چگونه کار می‌کند؟

این مواد اسپرم‌ها را پیش از آنکه بتواند به سمت رحم شنا کنند، می‌کشد. برای تأثیر مناسب، اسپرم کش‌ها باید در عمق واژن و در تماس با دهانه رحم ریخته شوند. کرم، ژل و کف با استفاده از اپلیکاتور (اعمال کننده) به درون واژن ریخته می‌‌شود.

اسپرم کش‌ها را می‌بایستی قبل از رابطة جنسی به داخل واژن ریخت. بعضی از انواع مانند کف و ژل بلافاصله پس از مصرف، اثر اسپرم کشی دارند. همة انواع اسپرم کش در صورتیکه کمتر از ۱ ساعت قبل از انجام رابطة جنسی به داخل واژن ریخته شوند اثر دارند. در صورتیکه یک ساعت از زمان مصرف بگذرد و هنوز رابطة جنسی بر قرار نشده باشد، می‌بایستی مجدداً مصرف شوند. مواد اسپرم کش نباید برای حداقل ۶ ساعت پس از رابطة جنسی شسته و خارج شوند.

کارآیی مواد اسپرم کش به چه میزان است؟

از هر ۱۰۰ زوج که تنها از این مواد برای پیشگیری از بارداری استفاده می کنند، ۲۹ زوج در طی یک دورة یک ساله باردار می‌شوند. مصرف صحیح و به موقع این مواد در تعیین میزان موفقیت این روش نقش دارد. اسپرم‌ کش‌ها زمانی بیشترین اثر را دارند که همراه یک روش دیگر جلوگیری از بارداری بکار گرفته شوند.

فراموش نکنیم که اصل اساس در کارآیی روش‌های پیشگیری از بارداری ناخواسته، انتخاب روش مناسب جهت هر فرد و استفاده دائمی و مناسب از آن روش مطابق دستورالعمل آن است.

پیشگیری ازابتلا به بیماریهای مقاربتی

مواد اسپرم کش محافظتی در مقابل بیماریهای مقاربتی ایجاد نمی‌کنند. برای این منظور همواره باید از کاندوم استفاده نمود.

عوارض جانبی احتمالی اسپرم کش ها

مواد اسپرم کش ممکن است باعث التهاب و یا حساسیت واژن شوند. یک عارضه احتمالی دیگر افزایش خطر عفونت تکرار شونده دستگاه ادراری است که به دلیل بر هم زدن نظم باکتری‌های بدن اتفاق می‌افتد.

استفاده از مواد اسپرم کش برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که این مسئولیت را می‌پذیرند که پیش از انجام رابطة جنسی برای پیشگیری از حاملگی ناخواسته اقدامی انجام دهند و زوجهایی که از کاندوم و یا دیافراگم استفاده می‌کنند و تمایل دارند که محافظت بهتری در مقابل بارداری داشته باشند از مواد اسپرم کش استفاده می‌کنند.

چگونه می‌توان مواد اسپرم کش را تهیه کرد؟

این مواد در داروخانه‌ها بدون نیاز به نسخه پزشک قابل تهیه هستند.


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

تاريخ : پنجشنبه سی ام تیر ۱۳۹۰ | 11:27 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

دیابت از شایع ترین بیماری های مزمنی است که مبتلایان به آن به علت افزایش قند خون خود به علایم گوناگونی مانند تشنگی، پرنوشی و پرادراری دچار می شوند و البته در بسیاری از موارد نیز بیمار به صورت اتفاقی و طی یک آزمایش خون ساده از ابتلایش به دیابت آگاه می شود…

اگرچه امروزه انواع و اقسام عوارض این بیماری شناخته شده است و به طور جامع و مدون برای آن برنامه های پیشگیری، تشخیصی و درمانی موجود است اما هنوز به برخی عوارض مرتبط با این بیماری توجه جدی صورت نمی گیرد و گاه پزشکان و بیماران از آن غفلت می کنند. اختلالات جنسی از جمله عوارض شایع دیابت نوع دو محسوب می شوند که سال های طولانی از آن غفلت می شد و اکنون نیز گاه و بی گاه در روند درمان این بیماری به آن بی توجهی می شود.

دیابت، بیماری پرعارضه ای است که در صورت تشخیص دیرهنگام و درمان نامناسب، فرد را به انواع اختلالات عصبی و عروقی از قبیل سکته قلبی، نابینایی، نارسایی مزمن کلیه ها و قطع عضو اندام تحتانی دچار می کند.

بقیه نوشته ها در ...


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۰ | 23:36 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

خارش مزمن و طولانی مدت ناحیه تناسلی معمولا در اثر چندین عامل بوجود می آید. منظور این است که همزمان چند بیماری مختلف عامل خارش در یک فرد می باشند.
شرایط خاص ناحیه تناسلی در زنان ، این ناحیه را مستعد ابتلا به خارش می کند. محیط مرطوب و بسته در محل تلاقی سه دستگاه تناسلی، ادراری و گوارشی، از یک طرف و گیرنده های فراوان حسی عصبی از طرف دیگر این ناحیه را مستعد خارش و سوزش می کند.
بنابر این در درمان خارش ناحیه تناسلی چند عامل بودن علت خارش هرگز نباید فراموش شود.

عوامل تشدید کننده خارش در ناحیه تناسلی:

 • شستشوی بیش از اندازه با لیف و صابون
 • پوشیدن لباس تنگ
 • خشک کردن با سشوار
 • استفاده ازکرمهای مختلف
 • نوار بهداشتی
 • استفاده از کاندوم و ژلهای روان کننده
بقیه نوشته ها در ...


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۰ | 23:22 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

مدتي است که احساس مي‌ کنيد ميل جنسي ‌تان کاهش يافته، قدرت استخوان‌ها و حجم عضلات ‌‌تان کم شده، دچار اضافه وزن و بي‌ خوابي و افسردگي شده‌ايد و ... . اين ها مي‌ تواند نشانه‌ هاي آندروپوز (Andropause) يا يائسگي مردانه باشد. ولي نگران نباشيد. براي يائسگي مردانه نيز راه‌ حل‌هايي وجود دارد تا همانند يائسگي زنانه، عوارض آن را کاهش دهيد.

از جمله عوامل بروز يائسگي مردانه، افزايش سن و کاهش ميزان هورمون تستوسترون در بدن است که بر سلامت جسم و روان فرد اثر مي‌ گذارد و عوارض آن از 50 سالگي به بعد نمايان مي‌ شود.

بررسي ‌ها نشان داده است، 7 درصد مردان 10 تا 60 سال، 22 درصد مردان 60 تا 80 سال و 36 درصد مردان 80 تا 100 سال دچار کمبود تستوسترون هستند.

در مردان غدد هيپوتالاموس و هيپوفيز وظيفه کنترل ترشح تستوسترون را بر عهده دارند. ترشح نوعي هورمون به نام GnRH توسط هيپوتالاموس به هيپوفيز کمک مي‌ کند تا هورموني موسوم به LH را ترشح کند که بر سلول‌ هاي خاص بيضه (سلول‌هاي ليديگ) تاثير مي‌ گذارد.

بقیه نوشته ها در...


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۰ | 23:13 | نویسنده : مدیر وبلاگ |

با توجه به عوارض شایع قرصهای ال دی و اچ دی، که دارای لوونورژسترل و اتینیل استرادیول بودند، با تغییر جزء پروژستینی قرصهای ضد بارداری نسل سوم به بازار عرضه شدند.این قرصها حاوی 20-30 میکروگرم اتینیل استرادیول و ژستودون یا دزوژسترل هستند. بنابراین قرصهای نسل جدید در نوع پروژسترون ، با قرصهای قبلی متفاوت هستند.انواع جدید پروژسترونها، از نظر اثر در کاهش خونریزی و قطع پریود شبیه به قرصهای قبلی هستند ولی اثر آنها بر کربوهیدراتها متفاوت است.

 این قرصها باعث افزایش گلوبولینهای متصل شونده به هورومنهای جنسی و کاهش میزان تستوسترون- هورمون مردانه آزاد- می شوند و بنابراین آکنه یا جوشهای سرسیاه و هیرسوتیسم یا پرمویی را کاهش می دهند. از این قرصها فعلا 4 نوع در بازار ایران موجودند.

بقیه نوشته ها در ...


موضوعات مرتبط: هر چی در مورد زناشویی میخوای بدونی بیا اینجا

ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۰ | 23:11 | نویسنده : مدیر وبلاگ |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.